Tesná prehra Slovana v Minsku, hrdinom Glass

HC Dinamo Minsk – HC Slovan Bratislava  2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly:  20. Cheechoo (Ellison, Vesce), 35. Ellison (Cheechoo, Vesce)  – 55. Tičar (Švarný)

HC Dinamo Minsk: Glass (Milčakov) – Šinkevič, Bailen, Lisovec, Krajíček, Gunderson, Znacharenko, Nogačov – Kaľužný, Ellison, Vesce – Materuchin, Szczechura, Cheechoo – Stepanov, Drozd, Meleško – Koľcov, Pavlovič, Bujnickij

HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Barker, Sersen, Luža, Starosta, Valach, Švarný, Kozák – Miklík, Nedorost, Kašpar – Jeglič, Tičar, Nagy – Paré, Surový, Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák.

Rozhodovali :Dejev, Komarov – Parfionov, Tomilov, Vylúčenia: 8:4

Slovan mal od úvodu po Krajíčkovom faule možnosť početnej výhody. Nehral ju zle, ale dve šance Nagya a dorážka Lužu za Glassovym chrbtom neskončili. V polovici prvej tretiny mohol otvoriť skóre Nedorost, po ňom aj Lušňák, Glass dobre zasiahol. Na druhej strane Brusta ohrozil Cheechoo. Slovan mal viac z hry, Tičarov útok robil domácim problémy.  Na druhej strane sa do prečíslenia dostal Lisovec, Brust bol na mieste. Slovan odpovedal, Bartovičovi sa nepodarilo prepasírovať  puk za Glassov chrbát.  V závere tretiny na trestnú lavicu putoval Bartovič, o pár sekúnd aj Starosta. Slovan sa dostal v oslabení do brejku, Viedenský nepochodil. Hneď na druhej strane, klasické nedáš-dostaneš. Sekundu pred koncom tretiny dostal Minsk do vedenia Cheechcoo.

Domáci dohrávali 80 sekundovú presilovku o jedného hráča, Slovan sa ubránil. Vzápätí mohol po Jegličovej prihrávke Nagy v čistej príležitosti vyrovnať, Glass pohotovo zasiahol betónom. Po faule na Viedenského hral Slovan početnú výhodu, v ktorej Glassa vážnejšie neohrozil. Hra sa odohrávala v strednom pásme,  oba celky vyčkávali na chybu súpera. Prišiel Kašparov faul, domáci svoju presilovku využili sekundu pred koncom Kašparovho trestu. Brusta prekonal Ellison. V závere tretiny hral Slovan takmer minútu v presile o dvoch hráčov. Do konca tretiny gól nepridal.

32 sekundovou presilovkou o dvoch hráčov otvorili belasí záverečnú tretiu. Kontaktný gól neprišiel ani v skrátenej presilovke o jedného hráča. Hoci Slovan reklamoval, že puk prešiel za Glassov chrbát. Hlavný rozhodca po konzultácii s videom gól neuznal.  O minútu na trestnú ľavicu odkorčuľoval Znacharenko, početná výhoda belasých sa po faule Surového rýchlo skončila. V 47.minúte, keď hra pokračovala v rovnovážnom stave, v čistej šanci pred Brustom zaváhal Drozd. Na druhej strane Švarného strelu lapil do lapačky Glass. Slovan využili v 55. minúte presilovku, Tičar vykresal belasým nádej. Belasí sa pokúsili v šestici o vyrovnanie, Dinamo si tesné jednogólové vedenie postrážilo. Slovan svojho súpera strelecky predčil 39:17.

Ohlasy, zdroj.: hcslovan.sk

Miloš Říha: „Hru sme mali pod kontrolou, opäť nás zradila koncovka. Súpera sme prakticky k ničomu nepustili, až na dve chybičky, ktoré potrestal a rozhodol o výhre.“