Jasná výhra Slovana pod Pustým hradom

HKm Zvolen – HC Slovan Bratislava 1:6 (1:0, 0:2, 0:4)

Góly:  6. Klíma T. (Klíma L.) – 30. Kozák (Lušňák), 30. Nagy (Sersen), 42. Bartovič (Kašpar), 44. Šťastný, 45. Bartovič (Kašpar), 47. Viedenský (Kašpar, Šťastný)

HKm Zvolen: Baroš (Petrík)- Bagin Juraško, Semorád-Brabenec-Puliš- Krejčí Andersons, L. Klíma-T. Klíma-Škvaridlo- F.Fekiač Habšuda, Klhúfek-B. Mráz-J. Jurík- Howden Hataš, Missenjov -V. Fekiač -Žilka.

HC Slovan Bratislava: Garnettt (Brust)- Barker, Sersen, Surový- Nedorost-Nagy – Starosta, Švarný, Jeglič-Tičar-Šťastný – Mihalik, Luža, Kašpar-Protasenja-Bartovič (C) – Valach, Kozák, Skalický-Viedenský-Lušňák.

Rozhodca: Konc J., Konc D.- Číž.  Vylúčenia:3-1

Stretnutie sa začalo vo svižnom tempe, už v 20. sekunde zápasu Garnett zasahoval po Brabencovej strele. Slovan odpovedal v 3. minúte, Baroš Nagyovu strelu vyrazil. Pri druhej Nagyovej šanci zachránila Zvolen žrď. Prvá gólová radosť na zvolenskom štadióne vypukla v 6. minúte, kedy po bratskej kombinácii otvoril skóre Tomáš Klíma. V polovici prvej tretiny Slovan nevyužil presilovku. Krátko po skončení početnej výhody nepremenil po brejku nájazd na Baroša Nedorost. Podobnú šancu v závere tretiny zmaril Semorádovi Garnett.

V druhej časti sa striedali útoky na oboch stranách, nebezpečnejší bol Slovan, ktorý sa snažil o vyrovnávajúci gól. To sa mu nepodarilo počas presilovky, ktorá Slovanu nevyšla. V polovici zápasu sa belasým podarilo zápas otočiť, na 1:1 vyrovnal Kozák, vedúci gól pridal o 15.sekúnd Nagy. Domácim sa po Pulišovej akcii a Semorádovom zakončení vyrovnať nepodarilo.  Skóre sa nezmenilo ani pri presilovke Zvolena. Slovan tak odchádzal do šatne po druhej tretine s jednogólovým vedením.

V tretej tretine prišiel gólový uragán zo strany Slovana. V rozmedzí pár minút  štyrikrát skóroval. V 42. minúte na rozdiel dvoch gólov upravil po Kašparovej prihrávke Bartovič. O minútu na to sa presadil Šťastný, aby v 44. minute zápasu opäť po Kašparovej akcii zaznamenal svoj druhý v zápase Bartovič. Domáci sa dostávali pod tlak, šiesty gól v ich sieti po výbornej Kašparovej asistencii dal  Viedenský. Skorigovať na 2:6 mohol Lukáš Klíma, Garnett si z jeho nájazdom poradil. Gól sa nepodarilo dať ani Škvaridlovi v oslabení, jeho strela skončila na žrdi. Slovan zakončil prípravu ôsmou výhrou.