Ševela, Nikolič, alebo niekto iný?

Futbalový Slovan sa po vyhadzove trénera Nikkiho Papavasilioua zameriava v súčasnosti na obsadenie voľného miesta hlavného kormidelníka. Tréningy zatiaľ vedie Vladimír Koník a je možné, že bude viesť mužstvo aj v domácom zápase 4. kola Fortuna ligy proti Dunajskej Strede.

Mien adeptov na prevzatie kormidla sa v médiách objavilo hneď niekoľko, v súčasnosti sú však v hre dve horúce stopy. Jedna údajná srbská a jedna zrejme najhorúcejšia slovenská. Podľa portálu sportske.net má do Slovana namierené tréner Partizanu Belehrad Marko Nikolić, ktorý sa s klubom nedohodol na dĺžke kontraktu a financiách, no podľa srbského portálu je v prípade zvratu v rokovaniach a dohody s Partizanom pripravený ponuku Slovana odmietnuť. Preto je pravdepodobné, že Nikolič zostane v srbskej metropole.

Slovan však hľadá trénera najmä na Slovensku a adeptom je v tomto prípade iba jediný muž. Martin Ševela. „Na jednej strane v Trenčíne mám ešte kontrakt, ale na tej druhej po tých dvoch rokoch, čo som dokázal v Trenčíne ako tréner, je prirodzené, že je záujem aj o moju osobu. Môžem povedať, že je záujem zo Slovenska a do uší sa mi dostalo, že aj z Poľska je záujem, nie náhodou, a takisto z Čiech,“ prezradil 40-ročný Bratislavčan, ktorého rodisko je v tomto prípade veľmi dôležité. A aj futbalovému laikovi musí byť jasné, že jediný klub na Slovensku, ktorému by Ševela dal prednosť pred Trenčínom a ktorý by ho dokázal zaplatiť a namotivovať, je práve Slovan…

Otázka trénera by mala byť vyriešená v nabližších dňoch.

Pridaj komentár