Trenčania v Slovane, Slovanisti v Trenčíne

V nedeľu o 14.00 privíta Slovan na Pasienkoch futbalistov AS Trenčín. Oba celky zvládli postup v Slovnaft cupe, keď svojich súperov porazili rozdielom dvoch tried. Slovan ŠK Vinicu 8:0, Trenčín ŠK Závod 11:0. V minulosti a v súčastnosti sme svedkami toho, že viacerí hráči či tréneri pôsobia v mužstvách svojich súperov. Nie je tomu inak ani medzi Slovanom a Trenčínom. My sme sa zamerali na tie najznámejšie mená.

S Trenčínom je úzko spojený tréner Stanislav Griga, ten s tímom postúpil v roku 1997 do prvej ligy. Ako nováčik skončil na 4.priečke. V sezóne 1998/1999 už viedol Slovan Bratislava, s ktorým získal titul. Ďalším z trénerov, ktorí stáli na oboch stranách barikády je Anton Dragúň. Jeden z najznámejších trénerov na Slovensku viedol belasých dvakrát. Najprv v roku 1995, kde ale vydržal na lavičke iba 9.kôl, aby sa na Tehelné pole vrátil v roku 2001. Martin Ševela je aktuálnym trénerom AS Trenčín, ako hráč AS tu ukončil hráčsku kariéru, naštartoval trénerskú.  V drese Slovana odohral dve sezóny, pomohol belasým k postupu z druhej ligy.

Stanislav Griga si z Trenčína do Slovana priviedol Miroslava Krissa. Ten to nemal v tvrdej konkurencii vôbec ľahké. Do zápasov nastupoval vo väčšine prípadov ako striedajúci hráč. V Slovane strávil tri roky 1998-2001, po ktorých sa sťahoval do Spartaku Trnava. Milan Ivana začínal svoju prvoligovú kariéru v drese Trenčína odkiaľ jeho kroky smerovali do zahraničia. V sezóne 2009 sa stal hráčom Slovana, kde počas troch rokov pre zdravotné problémy odohral iba 42 zápasov. napriek tomu s tešil z titulu.  Zaujímavou postavou je Martin Fabuš, ten v Slovane vyrastal, ligový dres za seniorské A mužstvo obliekol ako 18-ročný iba raz. Jeho kroky nasledovali do Trenčína, kde sa mu počas jeho bohatej kariéry darilo najviac. Podobným prípadom ako Fabuš je Róbert HankoV roku 1993 patril do kádra niekdajšej československej sedemnástky, o rok na to do slovenskej osemnástky. Seniorský reprezentačný dres si obliekol v troch dueloch, no nepodarilo sa mu skórovať. Odchovanec Slovana Bratislava zažil najkrajšie roky svojej kariéry v Ozete Trenčín. Obranné rady Trenčínu vystužil počas troch sezón Jozef Valachovič, ktorý začínal s futbalom v ZTS Petržalka. So Slovanom sa tešil pod vedením Ladislava Pecka z titulu majstra Slovenska. V nedávnej minulosti obliekali dres Trenčína Filip Hlohovský, či Lester Peltier, ktorí medzičasom so Slovanom získali titul. František Kubík a Samuel Štefánik na svoju prvú trofej v drese Slovana ešte čakajú.


Pridaj komentár