ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 0:4 (0:2)

Góly: 20. a 83. van Kessel, 21. Schet, 90. Udeh

Žlté karty: Pliatsikas – Madu, Kleščík, Schet

ŠK Slovan: Mucha – Pliatsikas (69. Dielna), Saláta, Sekulič, Podaný – Scott (46. Crnkić), de Kamps – Zreľák, Savičevič, Kubík – Vittek (37. Milinkovič)

AS Trenčín: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu – Koolwijk (84. Udeh), Lawrence – van Kessel, Bero (67. Holúbek), Schet – Kalu (60. Maierhofer)

Rozhodovali: Sedlák – Balko, Benko

Diváci: 2847

Zápas, v ktorom išlo obom celkom o veľa, začali s väčším držaním lopty hráči Trenčína. Slovan postupne hru vyrovnal, po Zreľákovom výpade zahrával rohový kop. Vittekova hlavička išla tesne nad brvno. Na druhej strane musel Saláta upratať Schetov center z pravej strany, po ktorom hostia zahrávali roh. V 20. minúte spravil v strede ihriska chybu de Kamps.  Bero sa neulakomil, poslal gólovú prihrávku na van Kessela, ktorý otvoril skóre. Už o minútu pridali hostia druhý gól, keď Bero nahrával do šance Schetovi 0:2. V 28. minúte zahrávala Kubík priamy kop, jeho center poslal tesne nad brvno Šemrincovej brány Saláta. Po polhodine hry sa do lopty asi z 20 metrov oprel Kubík, jeho strela iba tesna minula bránu Trenčínu. V 36. minúte ostal na zemi ležať po bežeckom súboji s Kleščíkom Vittek, pre ktorého sa zápas predčasne skončil. Nahradil ho Marko Milinkovič. V závere prvé polčase van Kessel v dobrej šanci volil miesto strely prihrávku na Scheta, ten sa v poslednej chvíli pošmykol. V 44. minúte mohol z výhodnej pozície z priameho kopu znížiť na 1:2 Milinkovič, jeho lopta išla nad Šemrinocu bránu.

Do druhého polčasu vstúpili belasí aktívne v snahe strelenia kontaktného gólu. V 50. minúte bol k nemu blízko Zreľák, Šemrinec jeho pokus vyrazil. Ten istý hráč po Crnkičovej akcii trafil iba bočnú sieť. Trenčín odpovedal Lawrencovou hlavičkou, ktorú po Koolwijkovom priamom kope Mucha vyrazil na roh. V 65. minúte potiahol loptu po ľavej strane Podaný, jeho spätnú prihrávku na Savičeviča, ktorého strelu obrana Trenčína zblokovala. Vzápäti sa po Crnkičovej akcii dostal k lopte Zreľák, Šemrinec jeho gólovú príležitosť zmaril. Dvadsať minút pred koncom sa výborným zákrokom zaskvel Mucha, van Kessel tretí gól Trenčína nepridal. Na druhej strane sa po Kubíkovej hlavičke dostával do šance Milinkovič, v koncovke neuspel. V 83. minúte zvýšil na 0:3 pre hostí svojím druhým gólom v zápase van Kessel. Klinec v podobe štvrtého gólu pridal v 90. minúte striedajúci Udeh. Trenčín sa dve kolá pred koncom stal majstrom.