Tretia prehra v rade

Atlant Mytišči vs. HC Slovan Bratislava  4:3  (2:0, 2:3, 0:0)

Góly a asistencie: 8. Leščenko (Šmeľov), 15. Babčuk (Bodrov, Novopašin)PP, 27. Černov (Kozlov, Jarullin), 38. Bodrov  (Gilroy) – 29.Kudrna (Sersen, Surový), 30. Hudáček (Murley), 31. Surový (Kudrna).

Atlant Mytišči: Engren (Artemev) – Gilroy, Korobov (A), Sorokin, Novopašin, Ťuľapkin (C), Jarullin, Jekimovs, Babčuk, Šiafotdinov – Taratuchin, Kozlov, Černov – Chlopotov, Bodrov, Levicky – Potapov, Leščenko, Šmeľov – Voronin, Junkov, Pugolovkin.

HC Slovan Bratislava: Backlund (Godla) – Starosta, Sersen (C), Barker, Štajnoch, Kozák, Brejčák, Mihálik, Rehák – Nagy (A), Murley, Hudáček – Jeglič, Tičar, Netík – White,Surový (A), Kudrna – Lunter, Šťastný Ölvecký.

Rozhodca: Gamalej, Šeňov – Aľjošin, Nesterov  Vylúčení: 4:7 (Ťuľapkin a Barker  5 min. za bitku) Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.

Obom tímom išlo o dôležité body, Slovanu, aby sa postupne dostal z posledného miesta v tabuľke, Atlantu, aby sa priblížil k postupovej priečke do play off. Lepšie začal Slovan, ale Netíkova šanca ostala nevyužitá. Otvárací gól prišiel v ôsmej minúte, kedy Leščenko dorazil do brány Šmeľovu strelu. Backlund bol proti dorážke bezmocný. Druhý gól pridali domáci počas presilovej hry, Babčuk prestrelil všetko čo mu stále v ceste 2:0. Slovan sa snažil skorigovať stav v závere prvej tretiny, Barkerovu strelu Engren bezpečne kryl.

Prostrednú časť začali lepšie hráči Atlantu, viac korčuľovali, snažili sa pridať tretí gól. Backlund si poradil s Babčukovou strelou. O pár minút po prehranom buly nepokryla obrana belasých úplne voľného Černova, ktorý zvýšil na 3:0! Krátko po inkasovanom gól mali možnosť početnej výhody aj hostia z Bratislavy, nehrali ju zle, ale gól v nej nedali. Krátko po návrate vylúčeného Jarullina znížil na 1:3 z pohľadu Slovana Kudrna. Už o 20 sekúnd pridal druhý gól Slovana Hudáček, aby na 3:3  v 31. minúte upravil Surový! Slovan rázom ožil, bol ho plný ľad. Vzápätí oba celky nevyužili svoje početné výhody. Atlant poslal do vedenia dve minúty pred koncom druhej časti Bodrov.

Slovan vstúpil do záverečnej časti lepšie, vytvoril si mierny tlak, ale po Barkerovom faule sa musel brániť. Slovan zvládol aj oslabenie pri Kozákovom vylúčení. Domáci piaty gól nepridali, Slovan  musel naďalej dohánať jedno gólové manko.v 53. minúte divákov zaujala pästná výmena názorov medzi Barkerom a Ťuľapkinom. Obaja kohúti odkorčuľovali na trestnú lavicu. 4. minúty pred koncom sa Slovan ubránil ďalšej presilovke Atlantu.  V poslednej tretine gól ani pri powerplay belasých gól nepadol, Slovan tak prehral na ľade Atlantu tesne o gól – 3:4. Slovan môže ľutovať záver druhej tretiny, kedy dostal gól do šatne.

Hlasy k zápasu (zdroj:hcslovan.sk)

Petri Matikainen: „Dnes to bol o poznanie lepší výkon ako v nedeľu v Rige. V prvej tretine však bol súper lepší, strelil dva góly a v tretej tretine pridal tretí. Nevzdali sme sa, bojovali a vyrovnali zápas. Kľúčové bolo, že naši mladí obrancovia boli v závere druhej tretiny dlho na ľade, nedokázali vyhodiť puk a dostali sme štvrtý gól. Do tretej tretiny sme išli s cieľom vyrovnať a získať nejaké body. Sme v ťažkej situácii, mužstvu nepomáha ani neistota ohľadom budúcnosti v tejto súťaži. Je pred nami ešte šesť zápasov v základnej časti, budeme bojovať až do úplného konca a chceme získať čo najviac bodov.“