Päť postrehov zo zápasu s Jokeritom Helsinki (VIDEO)

Slovan zvládol duel s Jokeritom, po výhre 2:1 si na svoje konto pripásal veľmi dôležité tri body. Dal tak pekný darček pani Pašekovej, ktorá v týchto dňoch oslavuje 78.narodeniny. Tú na zápase sprevádzal Dušan Pašek ml.

Smoleňákov prvý gól v sezóne

Svoj prvý gól v sezóne zaznamenal Radek Smoleňák. Ten sledoval aktivitu Jonathana Cheechooa, aby sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred bránou. Hoci hlavní rozhodcovia pískali faul na Cheechooa, po porade s viedorozhodcom ukázali na stredový kruh. Dá sa povedať, že to bola jedna z prvých vážnejších príležitostí belasých v zápase a hneď sa skončila gólom. Dodajme, že  Smoleňákovi v zápase stačila na gól jeho jediná strela, mal teda 100% úspešnosť streľby. Veríme, že to bude Radkovi padať, a pridá ďalší gól(y) v najbližšom stretnutí proti Rige.

Vylučovaný Cheechoo

Hlavní rozhodcovia sa v stretnutí zrejme „zamerali“ na kanoniera Slovana Jonathana Cheechooa. Ten zohriaval trestnú lavicu až trikrát. Či sa samotný Cheechoo aj trikrát previnil faulom je otázne. Zaujal moment zo záveru druhej tretiny, kedy sa kanadský krídelník dostával do šance, pri zakončení ho obranca súpera natlačil do brankára začo Cheechoo inkasoval menší trest bránenie v hre…Cheechoo tento verdikt niesol veľmi ťažko, pri odchode na trestnú ľavicu hokejkou udrel do mantinelu.

„Škaredý zápas“

Súboje s Jokeritom v minulosti priniesli parádne hokejové predstavenia z oboch strán. V utorok museli byť viacerí fanúšikovia sklamaní. Jokerit v prvej tretine sklamal, jeho hra bola pomalá, postrádali sme ich typické korčuľovanie. Išlo skorej o taktický hokej, počas ktorého sme boli svedkami častého prerušenie hry. Od prvej chvíle bolo zrejmé, že veľa gólov neuvidíme. Ozdobou boli brankári, vyčnieval Brust, ktorý v tretej tretine vytiahol kvalitné super zákroky, ktorými si vypýtal nomináciu medzi najkrajšie zákroky týždňa v KHL.

Kopec presilových hier

Spoločným menovateľom zápasu bolo veľa vylúčených, z čoho pramenili početné výhody. Tréner Jalonen určite nepochválil svojich zverencov, nakoľko ich prvé tri fauly boli útočnými faulami v tretine Slovana. Rozhodcovia nasadili prísny meter, nie všetko sa im podarilo odpískať, v istých momentoch sa nám zdalo, že išlo o kompenzácie. Jednou z nich bol „faul“ na Musatova v závere zápasu, ktorý k tomu možno niečo pridal, predtým však nebol odpískaný jasný zákrok na Valského. Aj napriek veľkému počtu presiloviek, (hoci v nich napokon padli dva z troch gólov), veľa krásy, súhry či tlaku počas nich diváci nevideli. Ani ten Cheechoov zásah nebol „pekný“, nešťastne si totiž puku za bránu zrazil obranca súpera. Dôležité je že padol, ako, na to sa už história pýtať nebude.

Sporné situácie

Zápas trval takmer tri hodiny. Dôvodom je viacero prerušení hry, skúmaní sporných momentov, či šarvatiek. Tým prvým bol spomínaný otvárací gól belasých. Keď prvýkrát v tretej tretine Jokerit ohrozil Brustovu bránu tešil sa z vedúceho gólu. Ich radosť na malú chvíľu stopol Miloš Říha, ktorý si vyžiadal „challange“, po ktorom sa ukázalo, že akcii predchádzalo neodpískané postavenie mimo hry. Tento moment sa skúmal takmer desať minút, počas ktorých si hráči vyskúšali verejné korčuľovanie, aby si udržali zápasovú teplotu, hoci tento jav nastal krátko na začiatku tretej časti.