V derby úspešnejší Slovan

BK Slovan B – BK Petržalka 56:41 (17:4, 10:14, 21:15, 8:8)

Okrem klasického futbalového derby Slovan – Trnava, mali možnosť fanúšikovia Slovana vo štvrtok vidieť aj basketbalové derby medzi Slovanom a Petržalkou. V prvej lige žien a junioriek začali belasé výborne, keď v prvej minúte, po trojke Niki Turzákovej viedli 5:0. Slovan ovládol prvú štvrtinu, v siedmej minúte viedol 11:0, až potom sa ku slovu dostali Petržalčanky, ktoré z trestných hodov znížili na 11:2. Belasým zápas chutil o čom svedčí stav po prvej časti 17:4.

Prvý kôš v druhej časti videli diváci až v 12. minúte, kedy Petržalka znížila na 17:6. V 14. minúte za stavu 19:10 pre Slovan reagoval tréner Rakočević oddychovým časom, ktorý belasým pomohol. Po pár minútach odskočil Slovan Petržalka na 14 bodov, keď viedol 26:12. V zápase zaujala situácia, kedy rozhodcovia stiahli svoj chybný verdikt,  a správne miesto faulu Slovanistky odpískali kroky útočiacej súperky. Aj rozhodcovia sú iba ľudia z mäsa a kostí. Do šatní sa odchádzalo za stavu 27:18.

Úvod tretej štvrtiny bol v znamení trojbodových zápisov na oboch stranách. Najprv bola hosťujúca Petržalčanka pri úspešnom zakončení faulovaná, dostala výhodu bonusového bodu, ktorý úspešne premenila. Niki Turzáková, jedna z najlepších hráčok Slovana v zápase, odpovedala čistou trojkou. Potom prišla hluchá pasáž na strane belasých, v 24. minúte svietil stav na ukazovateli skóre 34:29. Slovan, ale zapol na vyššie obrátky a sériou bodov viedol v 28.minúte 45:31. Petržalka pred poslednou štvrtinou prehrávala 33:48.

Posledná štvrtina bola najchudobnejšou na body.  Dlho sa Slovanistky nevedeli strelecky presadiť, až v 35. minúte na 50:39 zvýšila Lenka Slezáriková. Slovan aj napriek viacerým nepresnostiach v koncovke zápas kontroloval, čím zaknihoval nad Petržalkou výhru 56:41. Dnešný zápas patril Slovanistkám, ktoré nastupovali v extralige za A mužstvo – Dulovej, Slezárikovej, Zarevúckej a Turzákovej, ktoré si podelili takmer všetky body. Do zápasu nezasiahla Simona Marcová, ktorá laboruje so zranenou nohou.

Ďalší zápas odohrá Slovan až o dva týždne s Filozofom Bratislava.

Ohlasy po zápase :

Danilo Rakočević:

„Zaslúžene sme vyhrali, aj keď pre zranenie nám chýbala kapitánka Marcová. Dobre sme bránili, a vďaka bojovnosti a väčšej túžbe po víťazstve sa nám zápas podarilo doviesť do úspešného konca. Gratulujem babám, naďalej sa pripravujeme na najbližšie zápasy, ktoré ideme všetky vyhrať.“

Nikola Turzáková:

„Bol to ťažký zápas, keďže Petržalka je kvalitný súper v prvej lige. Som rada, že sme ho zvládli, stálo nás to veľa síl. Vstúpili sme dobre do zápasu, spravili sme si náskok, aj keď sa priblížili, stále sme boli v zápase a výsledok sme si ustrážili.“