Hodnotenie hráčok BK Slovan

Po prehre s Ružomberkom 0-2 na zápasy, ukončili hráčky BK Slovan sezónu 2014/2015. V nej striedali lepšie momenty s tými horšími, ktoré im vyniesli konečné šieste miesto, čím naplnili predsezónny cieľ. Fanúšikovia hráčkam pripravili výbornú atmosféru na zápase proti Banskej Bystrici, kde si po vzore hokejistov a futbalistov vychutnali ďakovačku „vstaňte, keď ste belasé“. Slovanistky oproti iným tímov v extralige trénujú trikrát do týždňa, BK Slovan nie je profesionálny klub, ako napríklad MBK Ružomberok, kde trénujú dvojfázovo. Slovan veľakrát doplácal aj na kondíciu hráčok, ktorým napriek všetkému patrí absolutórium za ich snahu a výkony proti profesionálkam a legionárkam v tímoch súpera.

My sme si dovolili zhodnotiť jednotlivé hráčky Slovana, ktoré zasiahli do sezóny a pomohli klubu k postupu do play-off. Spolu s nami však svoje zverenkyne hodnotil aj tréner Danilo Rakočevič. Ako sme sa teda zhodli v názoroch s kormidelníkom BK?

Simona Marcová

SP: Patrila k hráčkam, ktoré nastupovali v sezóne aj na zápasy prvej ligy žien a junioriek. Simona patrí k mladším hráčkam Slovana, svoje miesto si na palubovke zastala. Využívala dobrú orientáciu pod košom, kde zbierala odrazené lopty. V závere sezóny sa zranila, proti Ružomberku odohrala iba 45 sekúnd. Na svoje konto si pripísala 140 bodov.

DR: Má basketbalový cit a rozumie basketbalu, čo je veľmi dôležité. Vytkol by som jej občasnú lenivosť, ale som s ňou spokojný. V sezóne zlepšila hlavne streľbu. Pozíciu pivotmanky si zastala dobre, má výšku na to, aby mohla hrať aj krídlo. Má dobrý dribling, môže hrať tvárou ku košu, preto ju v zápasoch využívame ako pivotmanku. Okrem toho je kapitánkou v Béčku.

Hana Križmová 

SP: Šikovné, ale nenápadné krídlo, aj tak by sa dala v krátkosti zhodnotiť Hana Križmová. Bola pevnou súčasťou Rakočevičovej družiny. Svojimi skúsenostiami pomohla tímu v zlomových momentoch. Pre mužstvo odviedla veľa čiernej roboty. Jej 81 obranných doskokov v sezóne symbolizuje práve túto spomínanú činnosť. Ani strelecky si neviedla najhoršie, 123 bodov v ročníku nie je zlé číslo.

DR: Patrí k našim najskúsenejším hráčkam. Hrá na 120 %. Má výborný doskok, je agresívna v obrane. Chýba mi od nej, aby viac útočila, počas zápasov nemáva veľa streleckých pokusov. V tíme pôsobí na pozícii vicekapitánky.

Monika Kučerková

SP: Vysoká, mladá pivotka si napriek svojmu mladému veku zapísala zopár štartov v extralige. Monika bola stabilnou hráčkou BK Slovan B, kde sa zaslúžila o výborné výsledky svojho tímu. Zúžitkovala v nich skúsenosti z extraligových zápasov, v ktorých si pripísala deväť bodov.

DR: Populárna bola na začiatku ako „sleeping beauty“. Stále si hrala to svoje, nemenila rytmus. Ale počas sezóny sa veľmi zlepšila. Hlavne hru chrbtom ku košu,  poväčšine nastupovala za Béčko. Budúci rok odchádza študovať do Anglicka.

Lenka Slezáriková

SP: Ďalšia z mladých hráčok, ktoré pomáhali „Béčku“. Po sľubnom vstupe do sezóny pribrzdilo Lenku zranenie kolena. Podstúpila operáciu, kvôli ktorej vynechala viacero zápasov. Na palubovku sa vrátila na Slovenskom pohári. Pohyblivá krídelníčka často ťažila s úspešných trojkových pokusov. Kvôli zraneniu sa jej bodová hranica zastavila na čísle 63.

DR: Je typ hráčky, ktoré ja mám rád. Hrá agresívne, čo mi chýba u nej? Mala by zodpovednejšie brať tréning, keďže v zápase dáva 100%, mohla by aj do tréningu dávať. Ona je náš showman, keď dá trojku ukazuje na svoje spoluhráčky, ale na trénera nie (smiech). Je veľmi dobrá strelkyňa,ale musí na tréningoch tvrdo makať, aby sa jej  streľba zautomatizovala. Má dobrý protiútok a zakončenie. Verím, že môže byť ešte lepšia a dať budúci rok Slovanu veľa.

Bibiana Kalafutová

SP: Bibiana je jedna z hráčok, ktoré doplnili kabínu počas sezóny. Do Slovana prišla na konci novembra z Francúzska. Svoje prvé stretnutie za Slovan odohrala proti Good Angles Košice. Z úvodu sa s tímom zohrávala, ale po čase, sa prejavili jej skúsenosti. Hlavne v nadstavbovej časti dopomohla Slovanu k dobrým výsledkom. V tíme sa so 140 bodmi zaradila k najlepším strelkyniam tímu.

DR: Z úvodu jej chýbala kondícia, ale v závere sezóny nám veľmi pomohla. Vďaka jej skúsenostiam sa nám podarilo načasovať formu tímu v poslednom mesiaci, čo si myslím, že je najdôležitejšie v sezóne. Biba bola dôležitou časťou tímu hlavne pod košom, dobre bránila pomohla nám uhrať dobré výsledky.

Veronika Dulová

SP: Jedna z najmladších hráčok tímu. Počas sezóny odohrala osem  zápasov, čím si vyskúšala extraligovú atmosféru. Zaznamenala v nich dva body. Jej čas ešte príde, aktuálne hrá za BK Slovan B.

DR: Je naše dieťa, máme fotky v klube, keď mala sedem rokov. Hrá hlavne za Béčko, teraz musela kvôli chorobe viac zápasov a tréningov vynechať. Veronika má talent, chýbalo je viac sebavedomia, ale to časom získa a bude pre Slovan dobrou hráčkou. Vyzdvihol by som jej rýchlosť a dribling z pravej strany, nebojí sa isť do koncovky. Za Béčko dokáže v zápasoch v priemere dať 12-15 bodov. Budúcu sezónu jej dáme viac priestoru aj v extralige.

Marta Horonyová 

SP: Kapitánka tímu, ktorá sa zranila v poslednom prípravnom zápase pred sezónou. Vynechala prvú polovicu súťaže, dokázala si na svojo konto pripísať 52 bodov. Pre tím bola dôležitou strelkyňou spoza trojkového oblúku. Skúsená pivotka bola hnacím motorom tímu, burcovala svoje spoluhráčky na lavičke.

DR: Mala veľmi ťažkú sezónu. Pred sezónou sa zranila, bola dva mesiace bez tréningu. Je, ale veľkou podporou družstva, správna kapitánka.

Beáta Paulovičová 

SP: Z pozície hrajúcej asistentky trénera Rakočevića nastupovala do zápasov sporadicky. V sezóne odohrala päť zápasov, v ktorých si svoje konto obohatila o deväť bodov. Svojimi radami a skúsenosťami motivovala hlavne mladé hráčky.

DR: Pomáha hlavne mladým pivotkám- Kučerkovej a Zárevúckej. Nastúpila v zápasoch v prípade, keď sme mali málo hráčok.

DSC_0911

Alexandra Pribulová 

SP: Snaživá pivotka, v zápasoch nenápadná, ale svoje miesto si na palubovke zastala. Po príchode Kalafutovej sa rozhodla tím opustiť. Za Slovan odohrala osem duelov s bilanciou 22 bodov.

DR: Nebola spokojná s pozíciou v tíme a preto odišla. Teraz hráva v Petržalke.

Viktória Sholokhova 

SP: Ruska, so skúsenostiam z českej i ruskej ligy posilnila Slovan na Slovenskom pohári. Dlhšie sa dostávala do tempa, jej chýbajúcu kondíciu skomplikovali aj bolesti chrbta. Počas tréningov bola prínosom pre mladé hráčky. Od januára si pripísala na svoje konto 70 bodov. V závere sezóny bola jej prítomnosť na palubovke cítiť, čo sa odzrkadlilo na výsledkoch celého tímu.

DR: Podobne ako Biba, prišla počas sezóny, tiež mala kondičné resty. V závere, ale bola veľkým prínosom, čo bolo vidieť aj na ihrisku. Má skúsenosti z Eurocupu. Myslím si, že ak v Slovane ostane, bude pre Slovan dobrou posilou.

Patrícia Polcerová 

SP: Pracovitá pivotka, ktorá striedala lepšie momenty s horšími. Ku koncu ročníku hrávala menej. V úvode sezóny patrila k hráčkam, ktoré nastupovali v základnej zostave. Podobne ako Horonyová aj ona ztmelovala kolektív. V sezóne zaznamenala 52 bodov.

DR:  Podobne ako Horonyová, aj ona mala ťažkú sezónu. Začala ako prvý pivot, prišli zranenia, ktoré ju vyradili z hry. Aj teraz v záver sezóny nehrala kvôli zraneniu.

 Nadiia Rykulska 

SP:  Šikovná rozohrávačka, ktorá kvôli zraneniu odohrala iba päť zápasov. V zápasoch vždy dobre naladená Ukrajinka, žijúca už dlhšie na Slovensku si v sezóne pripísala na svoje konto 24 bodov.

DR: Smolná sezóna pre ňu. Hneď v úvode sa zranila, odohrala iba päť zápasov. Nadiia patrila v minulosti k našim najlepším strelkyniam. Chýbala nám v sezóne, ale k športu patria zranenia.

Nikola Turzáková 

SP: Mladá rozohrávačka, ktorá postupne v extralige získavala skúsenosti, patrila k hráčkam, ktoré nastupovali aj za BK Slovan B.  V zápasoch sa snažila hrať jednoducho, v budúcnu ešte o nej budeme počuť. V 19 zápasoch priadala 36 bodov. Sezóna sa jej ešte nekončí, keďže Béčko pokračuje v nadstavbovej časti prvej ligy žien a junioriek.

DR: Naša „Barbie“, slušná aj na ihrisku. Chýba jej väčšia rýchlosť, má dobrý prehľad a streľbu za tri body. Čakám od nej väčšiu agresivitu. Som s ňou spokojný, v obrane vie postaviť útok. Má basketbalové myslenie, v Slovane s ňou rátame aj o rok.

Sandra Hujsiová 

SP: Je so 166 bodmi druhá najlepšia strelkyňa Slovana. V play-off pre zranenia nehrala, čím chýbala trénerovi v zostave. Priebojné krídlo, ktoré dokáže zahrať dobre pod oboma košmi. Ani streľba za tri body nebola Sandre cudzia. Spolu s Rieckou a Križmovou patrila medzi líderky tímu.

DR: Je veľkým bojovníkom, nastupuje na krídle. Do zápasov dáva 100%, je našou druhou najlepšou strelkyňou. Odohrala dobré zápasy, kde dala veľa bodov. Striedala sa s Lenkou Slezárikovou. So Sandrou sme spokojní.

Žofia Zarevúcka 

SP: Ďalšia z mladých hráčok, ktorá striedavo obliekala dres BK Slovan B a A mužstva. Vysoká pivotka, vďaka svoje výške sa presadzoval pod oboma košmi, dokázala zablokovať najviac striel súperiek (11). Je mladá podobne ako Turzáková a Marcová budú pre Slovan prínosom.

DR: Moderná pivotmanka. Je veľmi rýchla, vie hrať chrbtom ku košu, má 190 cm. V budúcnu jej dáme viac priestoru v extralige. Chýba jej ale sila, musí posilňovať. Veľmi som s ňou spokojný, aj v zápase s Ružomberkom ukázala svoju silu.

Alexandra Riecka 

SP: Najskúsenejšia hráčka a mozog tímu. Nevysoká rozohrávačka, ktorá vynikala dobrým čítaním hry, dokazovala na palubovke svoju jedinečnosť a schopnosť urobiť niečo so zápasom v tom správnom okamihu. Jej  277 bodov a 85 prihrávok hovorí jasnou rečou. Saša patrila medzi najlepšie nahrávajúce hráčky v celej súťaži. Okrem toho pridala 38 trojok.

DR: Má jednu chybu stále mešká (smiech). Dal by som ju našim hráčkam ako príklad ako  sa má trénovať.  On dáva do tréningov  aj zápasov 120 %. Mala dobrú sezónu, ale musíme nájsť za ňu náhradu. Ňou by mohla byť Niki, Saša nemôže hrávať 35-40 minút v zápase.  Saša je jedna z najlepších rozohrávačiek v lige. Je naša kľúčová hráčka. Na tréningu si pridáva. Uvidíme, či Saša ešte bude o rok hrať, nevidím jej do hlavy. Ale každý vie kto je Saša Riecka –  dobrá hráčka, ku ktorej nemám viac čo dodať.

 

Pridaj komentár