Ako vedie cesta do play-off?

Základná časť ročníku 2016/2017 sa blíži ku svojmu koncu. Zostáva odohrať jej poslednú štvrtinu. Skúsme sa pozrieť aké sú šance Slovana pri ceste do vyraďovacej fázy. HC Slovan má pred sebou ešte šestnásť zápasov. Z toho až desať na domácom ľade, zvyšných šesť na ľade súperov. Strata na ôsmu postupovú priečku je aktuálne dvanásťbodová. V ostatnej sezóne sa Slovan v tomto čase vydal na stíhaciu jazdu, ktorá bola na závere ročníka úspešnou. V kádri sú viacerí pamätníci tejto vydarenej naháňačky o play-off. Podarí sa belasým niečo podobné aj tento rok? Vlani na postup stačilo 89 bodov, predpokladáme, že tento rok to bude o podobných počtoch. Slovan hrá ešte o 48 bodov.

Pri pohľade na najbližších súperov Slovana je zrejmé, že väčšina z nich je hratelná, na druhú stranu aj tí bojujú o play-off. Dá sa povedať, že z hry von je Chabarovsk, Záhreb (vzhľadom na predvianočný výpredaj niektorých hráčov) a Jugra Chanty-Mansijsk, ako sme spomínali, zvyšok má stále o čo hrať (Kunlun, Jekaterinburg, Barys, Admiral, Spartak, Soči, Nižnekamsk, Podoľsk, Lokomotiv a Dynamo Moskva). Z nášho pohľadu budú najväčšími konkurentmi Slovana v boji o play-off tri celky: Podoľsk, Soči a Spartak Moskva. Ostatní sú už ťažko dostihnuteľní. Pozrime sa teda na to, aké majú tieto celky vylosovania, a aké sú ich plusy a mínusy.

136a1341

HC Slovan

Aktuálne má najhoršiu východiskovú situáciu práve Slovan, stráca na týchto súperov šesť až spomínaných dvanásť bodov. Čakajú ho však vzájomné zápasy doma s Podoľskom a vonku v Moskve so Spartakom. Základ úspechu bude okrem dobrej hry celého mužstva závisieť od Brustovej formy. Brankár je alfou a omegou, od neho sa v stretnutí odvíja úspech či neúspech mužstva. V ostatných zápasoch pravidelne bodujú Taffe s Cheechoom, ich góly budú dôležité, musia sa k nim však pridať aj ostatní, nemôže sa Slovan spoliehať iba na toto produktívne duo. Obaja zhodne nazbierali po 29 bodov. Treba sa vyvarovať zbytočných skratov v zápase, čo môžu stať mužstvo stratu bodov. Po ostatnom zápase nám Surový povedal: „Je to chyba, nesmie sa to stávať, ale je to aj o súperovi. Musíme sa z toho poučiť. Pozitívum je, že sme získali aspoň ten extra bod navyše. Ideme ďalej, od tretieho januára ideme opäť naháňať play-off.” Pohľad na nastávajúce zápasy, v porovnaní s tými, ktoré majú pred sebou naši najväčší súperi prezrádza, že belasí majú najprijateľnejší žreb!

 slovan

Spartak Moskva

Moskovčania majú pred sebou podobne ako Slovan ešte šestnásť duelov. Tí sa však predstavia až jedenásťkrát na ľade súpera.  Z vonku si podobne ako Slovan priviezli 24 bodov. V mužstve majú dvojicu hráčov, na ktorých to celé „stojí“. Kanonier Stoa a produktívny obranca Gilroy. Spartakovci však počas týchto zápasov okrem iných narazia dvakrát na CSKA a SKA! Okrem toho ich čaká náročný trip, súperi ako Barys, Magnitogorsk, Ufa, či tento rok dobre hrajúci Čeľjabinsk doma body nepúšťajú zadarmo. Veľa napovedia aj dva vzájomné zápasy proti Soči i vystúpenie na ľade Novgorodu, ktorý je doma silný. Aktuálne má Spartak pred Slovanom náskok šesť bodov.

spartak

HK Soči

Zatiaľ čo Slovan a Spartak majú odohratých 44 zápasov, Soči má o zápas viac. Z pätnástich duelov sa predstaví až desaťkrát vonku. Na ihriskách súperov sa im v  tomto ročníku príliš nedarí. Dokázali vonku iba štyrikrát bodovať na plno. Podobne ako Spartak, aj Soči vycestuje na rovnaký trip, neminú ho dva zápasy s SKA a CSKA! Brankár Barulin sa bude musieť obracať, kanonier Petterson nemá tak vydarený ročník ako ten ostatný, kde sa veľkou mierou postaral o postup do play-off. Rovnako tak Kosticyn. Pred Slovanom majú deväťbodový náskok.

soci

Víťaz Podoľsk

Klub z predmestia Moskvy zažíva jednu zo svojich najlepších sezón. Veľa bodov si do tabuľky pripísal hlavne po víťazstva z domáceho ľadu. Víťaz má pred sebou ešte pätnásť duelov, ktoré má takmer rovnomerne rozložené na domáce (8) a hosťujúce (7). Doma privíta iba celky z východnej konferencie Nečakajú ho však ľahkí súperi, Magnitky, Kazaň, Ufa či Traktor, patria medzi silné celky. Brankár Säteri má životnú formu, on je za tým, že Podoľsku aktuálne patrí ôsma postupová pozícia. Veľmi dobrú nováčikovskú sezónu zažívajú Jeřábek a hlavne produktívny Fín Aaltonen. Podoľsk má všetko vo vlastných rukách, jeho dvanásťbodový náskok, ale nemusí byť nedostihnuteľný.

podolsk

Pridaj komentár