Víťazný vstup do turnaja

Slovan začal aktívne, už v prvej minúte si vďaka svojej aktivite zahral presilovku. Červený trafil žrď.  O pár minút si presilovku zahrali aj domáci, vylúčenie Virtu belasí ustáli.  Scoju druhú presilovku Slovan nevyužil, pár seknd po tom ako domáci hráči skočil na ľad presnou strelou Lunter poslal do vedenia. Kapitán Rolínek mohol vyrovnať, ale Čiliak dobrom zásahu betónom jeho pokus zneškodnil. V samom závere prvej tretine  Lamper v sľubnej šanci Kacetla neprekonal.

Pre zlé striedanie sa Slovan musel v úvode druhej tretiny brániť. Čiliak zasahovať nemusel. Domáci sa dostávali do šancí, vo svoje ďalšej presilovke dokázali Rolínkom vyrovnať. Slovan postupne hru vyrovnal, Liška z uhla Kacetla neprekonal. Slovan v závere tretiny neyužil krátku presilovku o dvoch hráčov.

Belasí od úvodu tretiny boli lepším mužstvom. Řepík Svobodovo zaváhanie nevyužil. V 47. minúte za bránou zabojoval Chipchura, našiel  Luntera, ktorý strelou z prvej zaznamenal svoj druhý v zápase.  V polovoci tretej časti dobre zasiahol Čiliak. Štyri minúty pred koncom Červený presnou prihrávkou poslal do brejku Grmana, ktorý sa nemýlil. V závere Pardubice hrali bez brankára. Slovan štvrtý gól do opustenej brány nepridal.

Po zápase si hráči vyskúšali samostatné nájazdy. V nich uspeli Pardubice 3:1, za belasých bol úspešný Sukeľ, svoj pokus nepremenili Virta, Rau, Červený.

HC Dynamo Pardubice – HC Slovan Bratislava 1:3 (0:1,1:0,0:2)

Góly: 29. Rolínek – 13.a 47. Lunter (Chipchura), 56. Grman (Červený)

HC Dynamo Pardubice: Kacetl– Gallet, Budík, Čáslava, Trončinský, Miromanov, Holland, Hrabal, Bučko – Svoboda, Bubela, Dušek – Perret, Rolinek, Mandát – Marosz, Kratochvíl, Treille – Machala, Poulíček, Machač.

HC Slovan Bratislava: Čiliak  – Jánošík, Bačík, Sersen, Hedera, Meszároš, Lunter, Rau, Chipchura, Řepík, Liška, Virta, Švarný, Schaus, Buc, Červený, Grman, Lamper, Sukel, Sloboda, Baranov.

Vylúčenia 5:5  Oslabenia 0:0 Presilovky 0:0