Zápas plný obratov si napokon pre seba vybojoval Nižnekamsk (FOTO+VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Neftechimik Nižnekamsk 4:6 (0:1, 1:1, 3:4)

Góly: 24. Tičar (Vondrka, Jeglič), 45. Netík (Tičar, Jeglič), 46. Nagy (Nedorost), 50. Surový – 11. Polygalov (Milovzorov, Ivanov), 36. Anderson (Ivanov, Milovzorov), 42. Nikulin, 59. Sexton, 59. Sexton (Pujacs), 60. Milovzorov (Jevsejenko)

Rozhodovali: Bukin, Beliajev – Metalnikov, SirotkinVylúčenia: 10:7. Presilovky: 0:0. Divákov: 10 055.

HC Slovan Bratislava: Janus (LeNeveu) – Sersen, Luža, Starosta, Barker, Kozák, Štajnoch, Kudrna – Jeglič, Tičar, Netík – Nagy, Nedorost, Bartovič – Vondrka, Murley, Hudáček – Ölvecký, Surový, Šťastný.

Neftechimik Nižnekamsk: Sudnicin (Kolppanen) – Pujacs, Jevsejenkov, Berezin Riasensky, Kalašnikov, Kosmačov, Tichonov – Sexton, Anderson, Grigorenko – Ivanov, Polygalov, Milovzorov – Rybin, Nikulin, Zdunov – Bilalov, Andriuščenko.

Slovan začal vianočný zápas v špeciálnych dresoch opatrne. Ako prví mohli otvoriť skóre hostia, blízko k tomu mal najskôr Anderson, neskôr v ich prvej presilovke aj Zdunov. V ôsmej minúte sa pred Janusa stredom predral Kalašnikov, jeho náboj však gólman Slovana vytesnil mimo svoju svätyňu. O dve minúty neskôr však Milovzorov dlho manévroval za bránkou Janusa, počkal si až mu do voľného priestoru nabehne Polygalov a ten zasunul puk do siete – 0:1. Hostia sa radovali z gólu aj v 14. minúte, rozhodca však tesne pred ním zapískal a ten tak nemohol platiť. Janus sa skvelým reflexom vytiahol tri minúty pred koncom po teči Sextona, ktorý tesne pred bránkou zmenil smer puku po strele Jevsejenkova. Po tejto príležitosti dostal možnosť presilovky aj Slovan dve minúty pred sirénou, vyrovnať sa mu však nepodarilo.

Krátko po začiatku druhej tretiny hral Slovan opäť presilovku. Tú síce nevyužil, no ihneď po návrate vylúčeného hráča hostí na ľad posunul Vondrka puk Tičarovi, a ten strelou zápästím odmeral Sudnicinovi teplotu – 1:1. Belasých, hrajúcich tento zápas v červených dresoch nabudil,  onedlho hrali ďalšiu presilovku. V 29. minúte však dostali 23 sekundovú možnosť prevahy o dvoch hráčov hráči Nižnekamska. Slovan sa jej však ubránil a po faule na Nagya sa sily zakrátko vyrovnali. Následne sa trestné lavice na oboch stranách plnili každú chvíľku. Sedem a pol minúty pred koncom v oslabení unikol obrane hostí Surový, v rozhodujúcej chvíli však stratil rýchlosť a obrana hostí túto možnosť vyriešila. Po upadnutí emócií videla Slovnaft aréna tretí gól a strelili ho bohužiaľ hostia. Anderson sa pred Janusom výborne zorientoval a hostia opäť viedli.

Do úvodu tretej tretiny prichystali hostia Slovanu dokonalý šok. Nikulin si po 90 sekundách nakorčuľoval z pravej strany, vystrelil spoza obrancu a Janus nestihol reagovať – 1:3. Kto však čakal po tomto zásahu definitívne K.O., ten sa mýlil. Po troch minútach od zásahu hostí si Netík ideálne počkal pred bránou na prihrávku Tičara a znížil na rozdiel gólu. Neprešla ani minúta, keď sa do strely oprel Laco Nagy a vyrovnal! Krátko na to mohol opäť skórovať Nagy, strelu spomedzi kruhov však namieril iba do hrude Sudnicina. V 50. minúte Barker vystrelil, puk sa „motal“ na bránkovej čiare, rozhodcovia túto neprehľadnú situáciu konzultovali s videorozhodcom. Diváci si medzitým krátili čas mexickými vlnami a onedlho sa im dostalo od arbitrov vianočného darčeka. Tí po dlhej diskusii ukázali na stred a Slovan už viedol! Gól bol napokon pripísaný Surovému. Blízko ku gólu mal v 52. minúte po ďalšej strele z boku Nedorost, brankár Neftechimiku mal s jeho strelou plné ruky a nohy práce. Hostia potom premárnili presilovku a ihneď po nej ju hral aj Slovan. Gól však padol až v záverečnej power-play hostí. Tí vsadili všetko na jednu kartu a 99 sekúnd pred koncom prestrelil Janusa Sexton.  Ten istý hráč šokoval domácich už o pár sekúnd, keď chladnokrvne premenil samostatný nájazd. V následnej power-play Slovana definitívne uzavrel skóre Milovzorov.  Slovanisti si tak pred štedrou večerou pokazili chuť v podobe krutej prehry.

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Prehrali sme a pokazili sme si vianočný deň. Ani neviem, čo mám povedať. Začali sme trochu horšie v prvej i druhej tretine. Dobre sme hrali, až keď sme stiahli hru na tri päťky. Mali sme tento zápas vyhrať, urobili sme však viaceré chyby pred gólmi. Nebudem nikoho viniť, hokej je kolektívny šport. Dnes sme mali vyhrať, pomohlo by nám to k sebavedomiu do ďalších zápasov.“

FOTOGALÉRIA

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“103″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“slovan nizne“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

2 thoughts on “Zápas plný obratov si napokon pre seba vybojoval Nižnekamsk (FOTO+VIDEO)

• 25. decembra 2014 at 13:49

Skoda ,chalani sa uz asi videli pri rodinkach pod stromcekom.Snad uhraju este zopar dobrych zapasov lebo na Play off uz to nevidim a to som vecny optimista.

• 25. decembra 2014 at 15:35

Kukal som vyzrebovanie, co sa tyka narocnosti superov tak najhorsie je na tom Novgorod, potom zrejme my a budeme musiet zabojovat prave cez nich Soci ci Podolsk, pod nami je este hlavne Cerepovec, ktory je cca na nasej ciare.
      Sme v situacii kedy by nam pomohli prehry Novgorodi, Soci a Podolsku, Cerepovca. Cez Lokomotiv to tazko pojde, ti maju lahsie zapasy a velmi malo odohranych domacich. No a v dalsom rade je to na nas. Pocnuc zajtrajskom nam ostava 19 zapasov, ktore hrame vyhradne s timami z nasej konferencie. Takmer na 100% sa to tyka vsetkych nasich konkurentov, co je dobre, lebo aspon sa nebude prehlbovat ten bodovy rozdiel postupu do PO medzi konferenciami, a teda aj superi stratia o cosi viac ako tomu bolo doteraz.
      Co sa nas tyka, tych strat bodov doma so slabsimi je uz tolko ze nas to zatial na postup neopravnuje, bohuzial. Ale treba sa bit do konca.