Žiačky majsterkami Slovenska (FOTO+VIDEO)

Žiačky ŠK Slovan Bratislava pod vedením trénera Romana Jasovského (rozhovor s ním sme nedávno priniesli na našom webe) sa tretíkrát v rade stali futbalovými majsterkami Slovenska. Na finálovom turnaji v Šamoríne (19. a 20. júna), kde sa stretli víťazi štyroch regionálnych súťaží, zvíťazili vo všetkých troch zápasoch a navyše ani raz neinkasovali. V piatok zdolali Trenčianske Teplice 4:0 a Selce 2:0. V rozhodujúcom sobotňajšom súboji si poradili aj s Partizánom Bardejov 1:0.

Najjednoduchším zápasom pre Slovan bol hneď ten prvý, v ktorom nad Trenčianskymi Teplicami triumfoval 4:0 (video gólu Lenky Kopčovej na 2:0  a Rebeky Bobockej na 3:0 ). Meranie síl so Selcami belasým dlho nevychádzalo podľa predstáv, herne sa trápili a na ich kopačkách bolo vidieť nervozitu. Do vedenia sa dostali až tri minúty pred koncom, keď nariadený pokutový kop premenila Lenka Kopčová. Slovanistky zakrátko na to pridali aj druhý gól, ten ale kvôli ofsajdu neplatil. Následný zmätok využili hráčky Seliec, ktoré sa vďaka rýchlo zahratému odkopu dostali do prečíslenia, ale ich riešenie situácie malo ďaleko od ideálu. Triumf našich žiačok ešte v záverečnej minúte poistila presným zásahom Viktória Ščasnárová. Posledný súboj celého turnaja bol zároveň rozhodujúcim duelom o titul. Bratislavčanky potrebovali kvôli horšiemu skóre nad Bardejovom triumfovať, kdežto Východniarkam stačila aj remíza. Kvalitný tím Partizániek ťažil predovšetkým z individuálnych zručností nesmierne talentovaného dua Martina Šurnovská (najlepšia hráčka turnaja) – Mária Mikolajová (najlepšia strelkyňa). Bratislavčanky sa prezentovali výborným kolektívnym výkonom s pozornou defenzívou. I keď si súperky vypracovali viacero nebezpečných príležitostí, naše družstvo podržala vynikajúcimi zákrokmi brankárka a kapitánka v jednej osobe Dominika Rezeková. Keď to už pomaly vyzeralo, že konfrontácia sa skončí bezgólovou remízou a slovanistky sa budú tentokrát musieť uspokojiť so striebornými medailami, prišiel v poslednej minúte gólový úder Lenky Kopčovej z priameho kopu. V nasledujúcich niekoľkých pár sekundách už Bardejovčanky na tento zásah odpovedať nedokázali a mohli tak vypuknúť belasé majstrovské oslavy. Slovanistky v aktuálnej sezóne vyhrali všetky svoje zápasy v kategórii žiačok, keďže v regionálnej súťaži zaznamenali v 18-tich kolách 18 víťazstiev s celkovým impozantným skóre 181:2.

Videá z majstrovskej radosti slovanistiek:

ŠK Slovan majster ligy

Vstaňte, keď ste belasí

Majstrovský pokrik

Výsledky Slovana na finálovom turnaji:

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – MŠK SLOVAN TRENČIANSKE TEPLICE 4:0 (2:0)

Góly: 21. a 58. Bobocká, 27. Kopčová, 62. Bednárová.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – ŠK SELCE 2:0 (0:0)

Góly: 67. Kopčová (11 m), 70. Ščasnárová.

PARTIZÁN BARDEJOV – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:1 (0:0)

Gól: 70. Kopčová.

Tabuľka finálového turnaja:

1. Slovan 3 3 0 0 7:0 9
2. Bardejov 3 2 0 1 9:1 6
3. Tren. Teplice 3 0 1 2 2:11 1
4. Selce 3 0 1 2 2:8 1

Hráčky Slovana na finálovom turnaji: Dominika Rezeková, Viktória Cigánková, Karolína Srnková, Tereza Bednárová, Lucia Antalová, Lenka Kopčová, Viktória Ščasnárová, Dominika Czvedlerová, Natália Adamecká, Viktória Fehérová, Daniela Jendrušová, Nina Kovácsová, Veronika Jančová, Katarína Májovská, Andrea Pátková, Rebeka Bobocká, Nicol Chlepková, Viktória Kratochvílová. Členkou kádra je aj Lucia Čermáková, ktorá ale na záverečnom turnaji pre zranenie nefigurovala.

Poznámka: Súťaže žiačok sa hrajú na kratšom ihrisku s menšími bránkami a ôsmimi hráčkami v poli na každej strane. Stretnutia trvajú 70 minút (35 + 35). Striedania prebiehajú rotačným spôsobom, keď sa hráčky, ktoré trávnik opustili, na neho môžu následne znovu vrátiť.

Autor a foto :  Miroslav Vraník