Belasí s prvou zimnou posilou

ŠK Slovan Bratislava predstavil prvú zimnú posilu. Vedenie klubu podpísalo ročný kontrakt s maďarským reprezentantom Richárdom Guzmicsom, ktorý má na konte 28 reprezentačných štartov. Odohral všetky zápasy Maďarska na ME 2016. Richárd už zajtra odletí s tímom na sústredenie do Turecka.

Slovan získal skúseného stredného obrancu, ktorý využíva svoje fyzické predpoklady, dominuje vo vzdušnom priestore a je výborný v súbojoch jeden na jedného. Je pravák, avšak v posledných rokoch nastupoval ako ľavý stopér, čiže je univerzálne využiteľný v strede obrany. Guzmics doteraz pôsobil v troch kluboch – bol kapitánom v Haladási, potom patril k oporám Wisly Krakov a posledné dva roky strávil v čínskom klube Yanbian Funde.

„Našou prioritou bolo posilniť stopérsky post, chceli sme priviesť kvalitného stredného obrancu, ktorý bude zdravou konkurenciou pre Vasila Božikova a Kenana Bajriča. Som veľmi rád, že ešte pred odchodom tímu na herné sústredenie sme získali stopéra Richárda Guzmicsa, s ktorým sme podpísali ročný kontrakt. Do nášho mužstva prinesie bohaté skúsenosti z medzinárodnej úrovne, či už z reprezentácie alebo z klubových pôsobísk v Poľsku a Číne. Medzi jeho prednosti patrí predovšetkým dominancia v hlavičkových súbojoch a dôraz v osobných súbojoch, ktorý nám v niektorých zápasoch doteraz chýbal. Verím, že zvýšenie konkurencie na stopérskom poste bude pre našich obrancov tou správnou motiváciou a že sa zdravo pobijú o svoje miesto v základnej zostave, z čoho bude mať prospech celý klub. Richárda v Slovane vítam a verím, že naša spolupráca bude úspešná,“ vyhlásil  pre oficiálny web viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml a pokračoval,„O Richárda sme mali záujem už počas minulého leta, nenašli sme však zhodu s jeho bývalým čínskym klubom. Keď sa stal v zime voľným hráčom, tak sme neváhali a dokázali sme ho získať do nášho mužstva. Richárda veľmi dobre poznáme z poľskej ligy a taktiež z reprezentácie, na ME 2016 predviedol výborné výkony, keď nevynechal ani minútu a prispel k postupu Maďarov do osemfinále. Do tímu prinesie bohaté skúsenosti, ktoré budeme potrebovať v boji o titul i v európskych pohároch..

Richárd Guzmics úspešne absolvoval lekársku prehliadku a zajtra tak odletí s výpravou na sústredenie do Turecka. „Som veľmi šťastný, že som sa stal súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu. Prichádzam s ambíciou prispieť k naplneniu klubových cieľov a získať titul pri príležitosti našej storočnice. Počas zimy som mal ponuky z Poľska i Maďarska, Slovan však bol prvou voľbou. Túžim hrať o trofeje a veľký dojem na mňa zanechal aj nový štadión na Tehelnom poli, ktorý som si bol osobne pozrieť. Teším sa, že si oblečiem belasý dres a stanem sa súčasťou klubu s úžasnou históriou,“ povedal Guzmics.

 

 

Foto, skslovan.com

Pridaj komentár