Preview : TJ Spartak Myjava – ŠK Slovan Bratislava

Po reprezentačnej prestávke, počas ktorej slovenskí reprezentanti postúpili do Francúzska na Majstrovstvá Európy vo futbale, pokračuje Fortuna liga svojim 13. kolom. To je rozdelené do troch dní. Už v piatok Žilina prekvapujúco prehrala v Zlatých Moravciach 4:0. V Sobotu sú na programe o 17.00 zápasy Ružomberok – Senica, Trenčín  – Podbrezová, Trnava – Dunajská Streda, od 18.20 aj na obrazovkách TV Dajto Myjava – Slovan. Kolo dohrajú v nedeľu o 14.00 zápasom Michalovce  – Skalica.

table

TJ Spartak Myjava

Kopaničiaria patria medzi „šťuku“ ligy. V tabuľke im patrí štvrtá priečka, na Slovan strácajú jediný bod, preto tento súboj môžeme nazvať ako šesťbodový. Bilanciu z posledných piatich odohraných zápasov Myjavčania majú 3-1-1. Za pozornosť stojí výhra v Dunajskej Strede , či úspešné vystúpenie v Senici. Do mužstva pribudol Dávid Škutka, ktorý vystužil konkurenciu v útoku.

myjava

 

 ŠK Slovan 

Belasí počas reprezentačnej prestávky odohrali prípravný zápas so Slaviou Praha, ktorú v českom Kolíne po góloch Sekuliča, Vitteka a Čikoša zdolali 3:1. Do zápasu zasiahli  hráči, ktorí Slovanu chýbali pre zranenie. Simovič odohral celý zápas, Mészáros takmer hodinu. Na posledný vzájomný duel s Myjavou nemá Slovan najlepšie spomienky. Pochybili v ňom rozhodcovia, ich chybu po prešetrení rozhodcovská komisia uznala. Tri body pre Myjavu ostali v platnosti. Motivácia preto hráčom nebude chýbať, majú čo svojmu protivníkovi vracať. Navyše vo svojom poslednom vystúpení na Kopaniciach vyhrali.

Nastúpi Slovan v tomto  zložení?

Mucha, Sekulič, Gorosito, Saláta, Podaný, Milinkovič, Simovič, González, Zreľák, Priskin, Vittek?

Vzájomné zápasy

26.07.15 FOR ŠK Slovan Bratislava Myjava 0 : 1
08.05.15 FOR Myjava ŠK Slovan Bratislava 3 : 6
23.11.14 FOR ŠK Slovan Bratislava Myjava 0 : 1
23.08.14 FOR Myjava ŠK Slovan Bratislava 2 : 1
12.04.14 FOR ŠK Slovan Bratislava Myjava 0 : 1
26.10.13 FOR Myjava ŠK Slovan Bratislava 2 : 2
04.08.13 FOR ŠK Slovan Bratislava Myjava 5 : 0

 

Stretnutie bude ako hlavný rozhodca viesť pán Leško, na čiarach mu budú pomáhať páni Špivak a Brendza.

Pridaj komentár