Preview: Spartak Moskva – HC Slovan Bratislava

HC Slovan sa v utorok od 17.30 predstaví na ľade Spartaku Moskva. Bude to štvrtý vzájomný duel týchto súperov v sezóne. Dvakrát sa tešil Spartak raz Slovan. Je čas túto bilanciu vyrovnať. Slovan stráca na play-off už iba šesť bodov. Postupne sa dotiahol aj na Jokerit, ktorému ako keby dochádzal dych. Zápas vysiela od 17.25 SPORT2.

Screenshot_5 HC Slovan

Slovan zakončil dlhú domácu sériu trojbodovou výhrou nad Jugrou. Podarilo sa mu z možných 30 bodov nazbierať 23. Tento počet ocenili nielen hráči, pochvalu vyjadril aj Miloš Říha. Vyzdvihol bojovnosť mužstva, nezabudol ani na fanúšikov, ktorí belasých v hojnom počte hnali ku predu. Najbližšie ich čaká Spartak Moskva, proti ktorému sa Slovanu príliš nedarí. Všetci máme v živej pamäti ostatné dva vzájomné zápasy, kde Slovan stratil sľubné náskoky. Každý zápas je ale iný. Na trip podľa dohody s Banskou Bystricou už nevycestoval Tomáš Surový, ktorý odohral za Slovan osem zápasov, zaznamenal päť bodov (2+3).  Naopak s mužstvom odletel mladý Sukeľ. Miloš Říha teda bude musieť nútene pomeniť zostavu.

Brust – Sersen, Kundrátek, Švarný, Plastino, Bačík, Starosta, M. Rosandič – Jeglič, Taffe, Cheechoo – Musatov, Šťastný, Chipchura – Skalický, Lušňák, Michal Hlinka – Halama, Sádecký, Vopelka?

Spartak Moskva

Moskovčanom sa v ostatných zápasoch vôbec nedarí. V ich posledných šiestich ani raz nevyhrali, navyše stratili dobre rozohrané partie. Naposledy sa im podarilo vyhrať 4:1. a to 28.12. 2016 na ľade Soči. Postupne sa prepadli v tabuľke, čím si skomplikovali cestu do play-off. Ich strata na ôsmy Jokerit je pätnásť bodov, na Slovan strácajú rovných deväť. Aj naďalej platí, že najproduktívnejším hráčom mužstva je obranca Gilroy, jeho bodové skóre sa podarilo dorovnať najlepšiemu strelcovi Spartaka Stoaovi. Ten zaznamenal 22 gólov. Rovnako ako Slovan, aj Moskovčania zaznamenali v presilovke 33 gólov. Oslabenia nie sú ich silnou stránkou. V ostatných stretnutiach stál proti Slovanu v bráne Spartaka Bespalov, je preto pravdepodobné, že tomu bude tak aj teraz.

Celkové skóre: 111:133

Bilancia vonku: 10-1-4-10 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 0-0-0-5 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Celkové skóre: 118:140

Bilancia vonku : 7-1-1-15 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 17 gólov Jeff Taffe

Najlepší nahrávač: 21 asistencií Jonathan Cheechoo

Najproduktívnejší hráč: 37 bodov Jeff Taffe

Najvyťažovanejší hráč: 21:33 minút Nick Plastino

Najtrestanejší hráč: 64 minút Barry Brust

Celkový počet trestných minút: 780 minút

Úspešnosť brankárov: 91.7% Barry Brust, 90.4% Justin Pogge