Good Angles s povinnou výhrou

BK Slovan – Good Angels Košice 48:96 (13:25, 9:32, 15:22, 11:17)

Basketbalistky Slovana odohrali za posledný týždeň päť zápasov. Ten piaty v stredu proti majstrovi z Košíc, s ktorým v Dome Športu ťahali za kratší koniec. V prvej štvrtine Košičanky odskočili Slovanu na 12:2, ten sa snažil skorigovať stav, keď zaznamenal tri úspešné trojky za sebou. Postupne sa presadila Ošťadalová, Marcová a Talajková, ktorá upravila na 11:16. Prvú časť si súper postrážil, vyhral ju 25:13.  Tú druhú začali Košice šnúrou deviatich bodov v rade, Slovan zaznamenal prvý kôš z hry až v 13. minúte. Strelecky sa mu nedarilo, čo využili profesionálky z Košíc, ktorým padlo takmer všetko, čo išlo na kôš, čím vyhrali polčas o 35 bodov (22:57).

Do druhého polčasu vstúpil Slovan dobre, trikrát dokázal zobrať súperovi v rade loptu, aby po Slezárikovej trojke prehrával 30:58. V 25. minúte sa trojkou blysla aj Dulová (35:61). Potom súper zvýšil aktivitu v napádaní rozohrávky belasých, aby postupne strelecky disponovaná Johnsonová navyšovala svoje bodové konto. V posledných stotinách tretej časti dokonca padla Košičankám trojka 37:79.  Podobne ako úvod druhej štvrtiny, vyšiel hostkám začiatok záverečnej časti. Tie šnúrov bodov viedli 10:0, tú preťala v 34. minúte Marcová. V 35. minúte viedli hráčky Good Angles 91:41, Slovan zabojoval, nepopulárnu stovku nedopustil, zápas uzavrela presnou strelou za tri body Marcová. Už v sobotu  o 15.00 Slovan privíta na vlastnej palubovke Banskú Bystricu.

Najlepšou strelkyňou Slovana bola so 14 bodmi Simona Marcová, za Good Angles sa najviac darilo Shenise Johnson, ktorá zaznamenala 22 bodov.

Zostava:

Marcová 14, Križmová 8, Talajková 5, Dulová 3, Slezáriková 11.

(Turzáková 0, Ošťadalová 5, Zarevúcka 0, Luttmerdingová 0, Horváthová 2, Lavríková 0)

Ohlasy po zápase:

Danilo Rakočevič tréner BK: „Nebol som spokojný s výkonom našich hráčok v prvom polčase, mali sme byť viac agresívni v obrane. Z môjho pohľadu sme inkasovali lacné koše. Na trénigoch sa musíme naučiť hrať viac zónovo. Nie je to pre nás najhorší výsledok, hrali i niektoré mladé hráčky. Druhý polčas bol z našej strany oveľa lepší ako prvý, zabojovali sme v ňom o lepší výsledok.“