Slovan vydoloval z Jaroslavli dva body, v predĺžení rozhodol Taffe

Lokomotiv Jaroslavľ – HC Slovan Bratislava 2:3pp (0:2,0:0,2:0, – 0:1)

Góly: 43. Polunin (Kraskovskij), 54. Kontiola (Kronwall)12. Chipchura, 13. Kundrátek (Šťastný), 65. Taffe (Kundrátek, Lušňák)

Lokomotiv Jaroslavľ: Sudnicin (Murygin) – Koledov, Gavrikov, Kronwall, Ljubuškin, Pašnin, Rafikov, Manuchov – Averin, Čistov, Loktionov – Kozun, Talbot, Kontiola –Apalkov, Mosaljov, E. Galimov – Kraskovskij, Kadějkin,Korškov – Polunin.

HC Slovan: Pogge (Brust) – Kundrátek, Ďaloga, Švarný, Plastino, Rosandić, Meszároš, Pokorný – Taffe, Cheechoo, Šťastný – Jeglič, Nedorost, Viedenský – Valský, Chipchura, T. Kubalík – Šiška, Vopelka, Lušňák – M. Hlinka.

RozhodovaliButurlin, Komarov – Sadovnikov, Sazonov Vylúčenia 1:4  Presilovky 2:0 Oslabenia 0:0

Lokomotiv začal aktívne, Pogge musel byť v strehu po šanciach Galimova,  Čistova a Talbota. Slovanisti odpovedali Taffeho zakončením, po ktorom puk prikryl Sudnicin. Slovan postupne hru vyrovnal, aby po perfektnom čítaní hry zo strany Chipchuru išiel do vedenia. Už o minútu sa do útoku vydal s Taffeom a Šťastným Kundrátek, ktorý využil Andrejovu prihrávku na druhý gól belasých. Otvoril si tak strelecký účet v sezóne. V závere prvej tretiny Slovan ustál presilovku domácich, do šatne odchádzal s dvojgólovým vedením.

Druhú časť začal Lokomotiv početnou výhodou, Pogge sa obracal, svoj tím podržal. Domácim po nevyužitej presilovke narástli krídla, dostali Slovan pod tlak. Dobrú šancu nevyužil Kronwall, po ňom ani Kontiola. Slovan prestál aj tento tlak, Ďalogov výpad po ľavom krídle tretím gólom neskončil. Aj po druhej časti viedol o dva góly.

Tak ako v úvode druhej časti, aj v úvode tretej, dostal Lokomotiv výhodu početnej výhody. Tú Polunin pretavil do prvého gólu pre Jaroslavľ. Pogge následne famózne zasiahol pred strelcom prvého gólu. Slovan odolával tlaku domácich, snažil sa zahusťovať stredné pásmo. Sudnicinovu pozornosť otestoval Chipchura. Keď šesť minút pred koncom fauloval Valský, domáci hrali už svoju štvrtú presilovku, ktorú za sedem sekúnd využil Kontiola. V závere zápasu mali možnosť početnej výhody aj belasí, tím sa nedarilo svojho súpera dostať pod tlak. Zápas išiel po remíze 2:2 do predĺženia. V ňom 23 sekúnd pred koncom rozhodol Taffe.