Premiéra Ščasnárovej a štyri góly Kollárovej (FOTO + VIDEO)

Futbalistky Slovana odohrali dva domáce zápasy po sebe na trávniku v „Jame“ a v oboch nadelili svojím súperkám po päť gólov. Po triumfe nad Nitrou 5:1 zvládli aj súboj s nováčikom najvyššej súťaže žien Prešovom výsledkom 5:0. Aj keď našu obranu rýchlymi kontrami viackrát poriadne prevetrala hosťujúca Laura Žemberyová a pri jednom z jej útokov sme mali aj dávku šťastia, belasé si napokon udržali čisté konto. Ako prvá otvorila skóre Martina Švecová, ktorá strelila gól už v treťom dueli po sebe. Na 2:0 zvyšovala Martina Šurnovská, keď si najprv sama vybojovala loptu efektnou šmýkačkou a následne gólovým oblúčikom využila postavenie brankárky Prešova. Krátko po zmene strán zvyšovala netradične hlavičkou Victoria Kaláberová, ktorá o pár minúť pridala aj svoj druhý presný zásah. Na konečných 5:0 upravila stav po dvoch minútach pobytu na ihrisku peknou strelou striedajúca Juliana Čahojová. Premiéru v ženskom tíme Slovana absolvovala stredopoliarka Viktória Ščasnárová, ktorá prišla na trávnik v 76. minúte.

Už túto sobotu sa slovanistky postavia proti ďalšiemu z trojice nováčikov I. ligy, keď nastúpia na umelej tráve v Ružomberku. Stretnutie žien sa začína o 15.00 hod a junioriek o 17.00.

VÝSLEDOK ŽIEN

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – 1. FC TATRAN PREŠOV       5:0 (2:0)

Góly: 21. Švecová, 38. Šurnovská, 48. a 57. Kaláberová, 76. Čahojová.

Zostava Slovana: Matúšková – Pračková, Pribilová (60. Sandtnerová), Bytčánková, Májovská – Hollá (C) – Kaláberová (66. Ščasnárová), Šurnovská (74. Čahojová) – Pucherová, Švecová (74. Lacková), Bačová.

10 Michalovce 4 0 0 4 1:13 0

MARTIN MASARYK, tréner Slovana: „Proti nám stál nováčik súťaže, ktorý nás milo prekvapil. Družstvo z Prešova má pár veľmi šikovných dievčat, ktoré ukázali, že sa neboja hrať futbal a to nám robilo prvých 20 minút problémy, pretože sme neboli dostatočne agresívni v určitých úsekoch hry. Za stavu 1:0 nás vo veľmi dôležitom momente podržala naša brankárka Matúšková. Postupne sme sa začali viac presadzovať v útočnej fáze hry a dokázali sme si vypracovať aj množstvo gólových príležitosti. Pre nás to znamená ďalšie cenné víťazstvo a tri body do tabuľky.“

Zápas junioriek sa niesol vo veľkej dominancii slovanistiek, ktoré postupne zaťažili konto súperiek až jedenástimi gólmi, pričom neinkasovali ani jeden. Až štyrikrát skórovala Kristína Kollárová. Trikrát dopravila loptu do siete Michaela Harvilová, ktorá do duelu nastúpila v 44. minúte. Boli to vôbec jej premiérové zásahy v druhom stretnutí v drese Slovana po prestupe z Trenčianskych Teplíc.

VÝSLEDOK JUNIORIEK

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – 1. FC TATRAN PREŠOV       11:0 (5:0)

Góly: 3. Kratochvílová, 5., 7., 38. a 60. Kollárová, 30. Bednárová, 55. Cepková, 58., 65. a 80. Harvilová, 76. N. Kovácsová.

Zostava Slovana: Rezeková (C) – P. Gašparovičová (45. L. Antalová), Kratochvílová (44. A. Múčková), D. Gašparovičová (44. Bošanská), N. Kovácsová – Bednárová – Czvedlerová (44. Harvilová), Adamecká (41. B. Kubíková) – Kollárová, Cepková, Chlepková (41. M. Blaškovičová).