Slovan nestrelil Podolsku ani jeden gól, tri body berú opäť hostia (FOTO+VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Viťaz Podolsk 0:2 (0:0,0:1,0:1)

Góly: 29. Cyganov (Kempe, Horák), 60. Afinogenov (Kempe)

Rozhodovali: Gamalei, Gusev – Streltsov, Tarasov. Vylúčenia: 4:3. Presilovky: 0:1. Divákov: 7719.

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Štajnoch, Sigalet, Brejčák, Baranka, Sersen,Mihálik, Luža – Surový, Murley, Bartovič – Nagy, Nedorost, Ružička – Jeglič, Tičar, Vondrka – Šťastný, Bližňák, Ölvecký.

Viťaz Podolsk: Sateri (Lysutin) – Porseland, Verešagin, Semenov, Grebeškov, Selezňov, Golovkov, Berďukov, Kudinov – Kempe, Horák, Cyganov – Afinogenov, Kucheriavenko, Šitikov – Koroľov, Kousal, Solodukin – Ivanov, Jakubov, Vyglazov

Prvá tretina zápasu Slovana s Podolskom veľa vzruchu nepriniesla. Oba tímy potrebujú body k účasti v play-off, začalo sa teda opatrne. Prvá šanca prišla po 76. sekundách, Nagy však iba napálil do masky Salteriho. Druhá a ešte väčšia príležitosť prišla po šiestich minútach, keď zakombinoval Bartovič s Murleyom, kapitán belasých však v dobrej pozícii trafil iba do dobre stojaceho brankára hostí. Ten sa vyznamenal aj v jedenástej minúte po strele Nagya, ktorý prečíslenie do vedúceho gólu nepretavil. To však mohol na opačnej strane Koroľov, ktorý sa rútil úplne sám na Backlunda, brankár Slovana však potvrdil skvelú formu  z posledných zápasov. Po prvej tretine tak diváci gól nevideli.

V tej druhej mohol na začiatku otvoriť skóre Kucheriavenko, vo svojej veľkej šanci napokon zlyhal. Slovan sa dostal do tlaku po piatich minútach, Sersen v útočnom pásme zamestnal obrancov Podolska a vypýtal si faul. Presilovka však zostala nevyužitá. Obrovskú šancu na vedúci gól prepásol v 29. minúte Nagy, jeho samostatný nájazd Salteri pokryl a vzápätí udrelo na druhej strane. Cyganov využil presilovku hostí, keď dorážal strelu Kempeho. Pre Slovan to prišlo ako blesk z jasného neba. Vzápätí Slovan kontroval strelou Vondrku, neskôr sa o vyrovnanie pokúšal strelou aj Surový.  Nádej na vyrovnanie zahatal ku koncu druhého dejstva faul Sersena, hostia však boli v presilovke bezzubí. Aj napriek tomu to však boli oni, kto si pred treťou tretinou držal jednogólové vedenie.

Šitikov ho mohol hneď v úvode navýšiť, keď z prvej strely neuspel, vzápätí sa však k nemu puk odrazil naspäť, tentokrát našťastie Backlundovu svätyňu minul. Potom prišiel opäť Sersenov faul a v poradí štvrtá presilovka Viťaza. Selezňov v nej Backlunda natiahol ako bol dlhý, bola to však jediná šanca v tejto početnej výhode. Slovan mohol dostať do hry Murley a potom aj Jeglič, v rozhodujúcich momentoch však obom hráčom chýbalo trošku šťastia. S pribúdajúcimi minútami sa na hokejky domácich vkrádala aj nervozita, koncovka je momentálne naozaj veľkým problémom belasých. Odkliať sa ju snažili Vondrka i Baranka, strely oboch však nemali správny smer. V týchto fázach bol Slovan lepším tímom, snažil sa urputne o vyrovnanie. Tlak Slovana priniesol v 54. minúte presilovku po faule Selezňova, ani z tohto mraku však nezapršalo. V závere to tréner Matikainen riskol hrou vabank, do prázdnej brány sa ale vzápätí trafil Afinogenov. Slovan tak podľahol Podolsku 0:2 a play-off sa mu opäť vzdialilo.

Petri Matikainen: „Na svoj tím nemôžem povedať jednu negatívnu vec, odohrali sme dobrý zápas. Predviedli sme taký hokej, aký chceme hrať. Korčuľovali sme, dobre sme sa hýbali, útočili sme a boli sme dobrí v osobných súbojoch. Jediné, čo nám chýbalo, boli góly. Neviem, prečo máme takú smolu, ale ak budeme takto hrať aj ďalej, začnú padať aj góly.“

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“86″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“slovan podolsk“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

2 thoughts on “Slovan nestrelil Podolsku ani jeden gól, tri body berú opäť hostia (FOTO+VIDEO)