Z Moskvy odchádza Slovan po vysokej prehre bez bodov (VIDEO)

Dynamo Moskva – HC Slovan Bratislava 7:2 (4:0,1:2,2:0)

Góly: 7. Daugavinš (Gorovikov), 9. Karpov (Volkov), 14. Kokarev (Mosaljov), 19. Karpov (Volkov, Novák), 21. Cvetkov (Kokarev, Višnevsky), 43. Daugavinš (Novák), 51. Karsums (Karpov) – 32. Netík (Tičar, Jeglič), 36. Baranka (Netík, Sersen)

Rozhodovali: Gofman, Zacharov – Parfenov, SysuevVylúčenia: 4:4. Presilovky: 2:1.

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Lazushin) – Novák, Višnevsky, Koryagin, Jalasvaara, Solovyov, Mirnov, Osipov – Daugavinš, Gorovikov, Pestuško, Karpov, Volkov, Karsums, Cvetkov, Kokarev, Mosaljov, Soin, Babenko, Glazačev – Brjukvin.

HC Slovan Bratislava: Janus (Baroš), Brejčák, Baranka, Starosta, Štajnoch, Sersen, Luža – Ružička, Nedorost, Vondrka, Murley, Surový, Bartovič, Netík, Tičar, Jeglič, Šťastný, Bližňák, Ölvecký.

Aktívnejšie vstúpil do zápasu Slovan a už po pár sekundách vystrašili Jerjomenka strely Nedorosta a Brejčáka. Domáci zahrozili po štyroch minútach Cvetkovom, žiaden očakávaný nápor od domácich ale neprichádzal. Prvý gól však predsa len strelilo Dynamo. Stalo sa tak po prečíslení dvojice Gorovikov – Daugavinš, kedy sa obaja dostali pred Janusa po hrúbke Štajnocha. Janus proti takejto presile nemal žiadnu šancu. Už o pár sekúnd si tréner Matikainen vzal oddychový čas, Slovan totiž inkasoval po druhýkrát. Krátku návštevu Dynama v obrannom pásme belasých dokázal využiť Karpov. Návrat Slovana do zápasu mohol prísť onedlho pri prvej presilovke, Ružička však v dobrej príležitosti zlyhal. To čo nevyšlo belasým, ale zakrátko vyšlo domácemu Dynamu. To si v presilovke Kokarevom vytvorilo už trojgólový náskok a bolo prakticky po zápase. Belasý kalich horkosti však ešte prázdny, ten si museli hráči vypiť do dna v 19. minúte, keď Karpov prekonal Janusa po štvrtýkrát. V prvej tretine tak Dynamo využilo z minima maximum.

Tak ako končila prvá tretina, tak začala tá druhá. Cvetkov využil ďalšiu presilovku po hrubej chybe v obrane a zvýšil náskok Moskovčanov na rozdiel triedy. Ten mohol znížiť Nedorost o dve minúty, keď hral tentokrát presilovku Slovan. Jeho strela však cieľ nenašla, rovnako ani strela Ružičku spomedzi kruhov po siedmich minútach druhého dejstva. 28. minúta priniesla obrovské šance na oboch stranách. Pred Jerjomenka sa najskôr dostal Jeglič, svoju strelu však oprel iba do brankára domácich, z protiútoku potom mohol šiesty gól pridať Karsums, ktorý obkrúžil Janusovu svätyňu, puk však skončil na pravom betóne brankára Slovana. Z následnej dorážky sa nepresadil ani Karpov. Ďalšiu šancu na gól však Slovan konečne premenil po polovici zápasu. Netík využil prečíslenie 3 na 2 a po kombinácii Tičara s Jegličom znížil na 1:5. Ešte veselšie to bolo o štyri minúty, keď mal Slovan možnosť dvojnásobnej presilovky. Tú dokázal využiť Barankom, ktorý bombou trafil pravý horný roh. Netík mal v závere ďalšiu možnosť, jeho strelu však si Jerjomenko tentokrát postrážil.

Domácim opäť vyšiel vstup do tretiny. Daugavinš sa po jej troch minútach ľahko presadil cez obranu Slovana a napriek bráneniu dokázal za Janusa zasunúť puk po šiestykrát. Domácim to však nestačilo a desať minút pred koncom strelili siedmy gól. Karsums švihom k žrdi nedal Janusovi možnosť k zákroku  a Moskovčania opäť viedli o päť gólov. Na druhej strane mohol výsledok upraviť po peknej individuálnej akcii Murley, jeho otočka a následná strela však skončila na betóne gólmana Moskvy. Zápas sa potom už len dohrával, Dynamo si pokojne ustrážilo vysoké vedenie. Slovan sa po dvoch zápasoch na ihriskách súpera predstaví opäť doma v pondelok 8. decembra, kedy bude hostiť od 19:30 Avangard Omsk.

Tréner Slovana po zápase : (zdroj: hcslovan.sk)

Petri Matikainen: Ťažká a vysoká prehra, je mi ľuto našich fanúšikov, tých doma, ale aj niekoľko, ktorí boli u v Lužnikách. Odohrali sme zlú prvú tretinu, spravili sme fatálne chyby a štyrikrát inkasovali. V druhej tretine sme sa zlepšili, boli aktívnejší, výsledokm boli aj dva naše góly, no to bolo z našej strany bohužiaľ všetko. Dinamo hralo výborne celý zápas, skvele korčuľovali, vytvárali si dostatok šancí a tlačili sa dobre do priestoru brány.

One thought on “Z Moskvy odchádza Slovan po vysokej prehre bez bodov (VIDEO)

• 6. decembra 2014 at 23:01

Zasa skolenie ako sa ma hrat hokej.Jednoduche akcie a ziadne spekulovanie ako doviest puk az za brankovu ciaru.Nasi sa uz musia naucit ze nie vzdy to musi vyzerat ako balet na lade ked ide o body.