Slovan s domácim triumfom, majstrom však Košice (FOTO)

By  |  0 Komentárov

V sobotu bolo dejiskom posledného kola Memoriálu Tonyho Puverle Čunovo. Domáci Slovan privítal rugbistov z Košíc, Žiliny, Trnavy a Piešťan. Už pred prvým stretnutím bolo o celkovom víťazovi prakticky rozhodnuté, tento rok sa majstrom v „sedmičkovom“ rugby Memoriálu Tonyho Puverle stali hráči Slávie Košice. „Existuje už iba viac ako nepravdepodobná situácia, aby tomu bolo inak“, povedal Michal Mihálik, a pokračoval:„To by museli Košice v sobotu všetko prehrať a Slovan vyhrať, čo sa asi nestane. Je vidno, že rugby na Slovensku sa vyrovnáva, čo je pre tento šport u nás iba dobre. Chceme v konečnom poradí obsadiť celkové druhé miesto, k tomu musíme vyhrať turnaj a dúfať, že náš súper bojujúci o druhé miesto Spartak Trnava skončí tretí.“ Košičania vystriedali na tróne 1. RC Slovan, ktorý sa stal víťazom tejto trofeje minulý rok. Belasým sa v aktuálnej sezóne podarilo vyhrať Respect extraligu, súťaž v „pätnástkovom“ rugby. „XV. sme vyhrali, tie sú však viac fyzicky náročnejšie, hrá sa 2×40 minút. Tieto „sedmičky“ sú skorej o behaní. Chceme sa rozlúčiť víťazstvom a ziskom prvenstva v poslednom kole“, zneli  pred začiatkom turnaja slová Slovanistu Andreja Nátera.

IMG_1542

Slovan odštartoval púť za víťazstvom na domácom ihrisku suverénnou výhrou nad Žilinou 44:5, aby si vzápätí poradil aj s Trnavou 34:7. Slávia Košice svoje prvé sobotňajšie stretnutie proti Pieštanom zvládla, potvrdila svoje majstrovské ambície. Zápasom turnaja bol aj čo do kvality a nasadenie duel Slovana s Košicami. Od prvej minúty si oba celky nič nedarovali, v samom závere loptu potiahol Michal Mihálik, po ktorého akcii dokázal Slovan skórovať, zaznamenať tak dôležité víťazstvo, v boji o druhú priečku. Tú mali v rukách hráči Trnavy, ktorí si ju napokon ustrážili, Slovan obsadil konečné tretie miesto. Sympatický výkon zanechali hráči Pieťan, ktorých gro tímu tvorili reprezentanti do 18 rokov. Tí pod vedením Vladimíra Kubalu ukázali, že rugby na Slovensku má svoju budúcnosť.

Výsledky:

1. RC Slovan Bratislava – Žilina Bears RC 44:5

R.U.C. Piešťany – RK Slávia Košice 0:31

RC Spartak Trnava – 1. RC Slovan Bratislava 7:33

RK Slávia Košice – Žilina Bears RC 41:0

RC Spartak Trnava – R.U.C. Piešťany 31:12

1. RC Slovan Bratislava – RK Slávia Košice 21:14

Žilina Bears RC – R.U.C. Piešťany 5:5

RK Slávia Košice – RC Spartak Trnava 24:28

R.U.C. Piešťany – 1. RC Slovan Bratislava 12:22

RC Spartak Trnava – Žilina Bears RC 22:5

Celkové poradie v ročníku 2015/2016:

1. RK Slávia Košice              90b
2. RC Spartak Trnava         86b
3. 1.RC Slovan Bratislava   84b
4. Žilina Bears RC               64b
5. R.U.C. Piešťany               18b
6. RC Bystrc 7’s                    17b
7. RK Bratislava                   11b


Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011