Slovan v Togliatti s vysokou prehrou

Lada Togliatti – HC Slovan Bratislava 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly: 4. Harper (Ch. Genoway), 11. Harper (Kapustin), 29. Skorochodov (Zernov),  50. Zernov (Belousov), 53. Kapustin (Kostromitin, Gurkin)  – 47. Řepík (Boychuk)

Lada Togliatti: Lazušin – Cha. Genoway, Vorobiov, Ďakov, Ježov, Kirillov, Gurkin, Kostromitin– Filatov, Kapustin, Harper – Valujskij, Mastriukov, Bočarov – Belousov, Zernov, Skorochodov – Nesterov, Achmetov, Rachimullin

HC Slovan Bratislava: Mazanec– Švarný, Voráček, Després, Ebert, Bačík, Meszároš, Barker – Šerbatov, Hrnka, Buchtele – Kašpar , Boychuk, Řepík – Smoleňák, Viedenský, Co. Genoway – Sádecký, Šťastný, Skalický

Rozhodovali: Gamalej, Ovčinnikov – Micheľ, Parikov.  vylúčení: 5:3 na 2 min. presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Slovan začal aktívne, Kašpar po Boychukovej prihrávke neuspel. Vzápätí na trestnú lavicu putoval Bačík, domáci Harper využil presilovku.Slovan v podobnej možnosti neuspel, v oslabení Mastriukov trafil žrď. Lada v polovici prvej časti pridala druhý gól, keď Harper prekonal Mazanca. V závere tretiny predviedol krásne sólo Després, jeho puk skončil na brvne.

Slovan začal druhú časť presilovkou, hoci uzavrel Ladu v pásme skórovať nedokázal. Hral sa útočný hokej na oboch stranách. V 27.minúte sa v sľubnej šanci pre Lazušinom ocitol Viedenský skóre sa nemenilo. Po nepresnej rozohrávke belasých prišiel trest, Kapustin zvýšil na 3:0. Domáci pozorne bránili, Slovan neuspel ani v ďalšej presilovke, v závere tretiny v dobrej šanci ocitol Sádecký.

V úvode tretej tretiny zaujala vzájomná potyčka medzi Rachimullinom a Šťastným. Slovan naďalej narážal na hrdinu zápasu Lazušina, ktorý inkasoval až po Řepíkovej strele .Lade sa po skrumáži podarilo zvýšiť na 4:1, tréner Slovana si vyžiadal pri tomto góle „challenge“. Neuspel, gól platil. Šesť minút pred koncom Kapustin zvýšil na 5:1. Zápas sa iba dohrával, Slovan prehral aj štvrtý duel na tripe, keď nestačil na Ladu Togliatti.