Záhreb si vezie výhru po nájazdoch (FOTO + VIDEO)

Slovan Bratislava – Medveščak Záhreb 1:2 sn (0:1,0:0,1:0 – 0:1)

Góly:  54. Tičar (tr. strieľanie)  – 6. Pelletier (St.Pierre), rozh. nájazd Pelletier

Rozhodovali: Beljajev, Kulakov–Aľjošin, SazonovVylúčení:4:5 na 2 min, Štajnoch /Slovan/ 5+DKZ. Presilovky:0:1.  Oslabenia:0:0.  Divákov: 8728.

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Sigalet, Štajnoch, Baranka, Sersen, Mihálik, Brejčák, Luža – Ružička, Surový, Nagy – Vondrka, Nedorost, Netík – Bartovič, Tičar, Jeglič – Lunter, Bližňák, Šťastný.

KHL Medveščak Záhreb: Owuya (Dekanich) – Morrisson, Carle, Martinović, Flood, Kinrade, Hutchinson, Hedberg – Thomas, Anderson, Palusaj – Bjorkstrand, Wright, Segal – Perkovich, Murray, Glumac – Pelletier, St. Pierre, Katic.

Pred piatym vzájomným zápasom  Slovana s Medvščakom sa na ľade odohrala malá slávnosť. S aktívnou kariérou sa rozlúčil bývalý hráč Slovana Miro Lažo a Slovnaft aréna sa rozozvučala potleskom ešte pred úvodným buly. Na ten ďalší museli hráči Slovana čakať poriadne dlho. Zápas totiž začal lepšie pre hostí. Tí sa ujali vedenia v šiestej minúte v presilovke po zásahu Pelletiera. Slovan mal rovnakú výhodu v polovici tretiny, Owuyu sme však nebezpečnejšie neohrozili. Naopak, hostia zo Záhrebu mohli v ďalšej presilovke streliť druhý gól, Backlund výborne zasiahol proti Pelletierovi po strele spomedzi kruhov. Minútu a pol pred koncom mohol vyrovnať Lunter, jeho strela z tesnej blízkosti však skončila nad bránkou Medveščaku.  Z následného tlaku však Slovan vyťažil druhú presilovku v zápase. Trvala však iba 36 sekúnd, prerušil ju faulom Štajnoch. Jeho narazanie dokonca ohodnotili rozhodcovia trestom 5 + DKZ.

Po krátkej hre 4 na 4 začala presilovka hostí, tá trvala takmer štyri minúty. V nej nielenže Slovan neinkasoval, ale mohol dokonca vyrovnať. Netík však v samostatnom nájazde nechal vyniknúť Owuyu. Ku koncu oslabenia mal ďalšiu šancu Nedorost a zvýšenú aktivitu Slovana mohol do gólu pretaviť Ružička. Smolu mala následne aj naša štvrtá formácia, ktorá si v dobrej príležitosti nerozumela vo finálnej fáze. V druhej tretine lepší Slovan opäť pohrozil v 29. minúte, Nagy sa šikovne uvoľnil, no strelou spomedzi kruhov trafil iba do húštiny tiel pred ním. v 34. minúte sa na druhej strane vytiahol aj Backlund, ktorý bravúrnym zákrokom lapačkou chytil šancu Pelletiera v oslabení. Veľký závar pred Backlundom nastal aj tri minúty pred koncom, gólman Slovana nevedel kde má puk, s pomocou obrany napokon túto ošemetnú situáciu vyriešil. Tesne pred sirénou mal ešte jednu možnosť na vyrovnanie Netík.

Po štyroch minútach tretieho dejstva mal ďalšiu šancu na hokejke Bližňák, ktorého strelu zastavila vyrážačka brankára Medveščaku. Owuya sa predviedol aj o pár sekúnd neskôr po strele Nedorosta po ľade. Slovan sa napriek ďalšej snahe dostával do šancí veľmi ťažko, hostia veľmi pozorne bránili. v 52. minúte naopak pohrozili hostia, góly mali na hokejkách Thomas a po ňom Palushaj. V 54. minúte ušiel obrane hostí Bartovič, bol zastavený iba za cenu faulu a možnosť na vyrovnanie mal z trestného strieľania Tičar, keďže Bartovič sa po ataku obrany Záhrebu zranil. Slovinský legionár ponuku neodmietol a rutinérsky vyrovnal na 1:1. Slovan dostal po góle nový impulz a snažil sa rozhodnúť v riadnom hracom čase. V následnom tlaku si faul vypýtal Tičar a v čase, keď do konca zostávalo 3:44 hrali belasí presilovku. Vytúžený trojbodový zásah mohol prísť 25 sekúnd pred koncom. Tičar mal druhú možnosť trestného strieľania po úmyselnom posunutí bránky hostí. Gól však tentokrát neprišiel, Owuya jeho úmysel vystihol a muselo sa predlžovať.

V nadstavenom čase mali hostia ideálnu príležitosť pri presilovke 4 na 3, v protiútoku mohli naopak rozhodnúť domáci. Gól však nepadol a tak prišli na radu trestné strieľania. V nich mali pevnejšie nervy hostia a získali dôležitý bod navyše.

Petri Matikainein, k zápasu : “Gratulujem súperovi k zisku dvoch bodov. Prvú tretinu sme doslova prespali, akoby sme ani neboli na ľade. V druhej tretine sme sa zobudili, herne pridali a začali viac strieľať a tlačiť sa do bránky. Som rád, ako sme hrali v druhej polovici zápasu, je škoda, že sme nakoniec získali iba jeden bod. Body totiž zúfalo potrebujeme, ak chceme pokračovať v naháňačke o play off. Naša presilovka dnes absolútne nefungovala, ani jedna presilovková formácia nič nevymyslela.”

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“78″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“zahreb 12.11″ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

3 thoughts on “Záhreb si vezie výhru po nájazdoch (FOTO + VIDEO)

• 12. novembra 2014 at 22:50

najslabsi vykon pod Matikainenom, dnes bezduchy vykon, hoci sme mohli 25s pred koncom zapas vyhrat, spravodlivost sa ukazala, za dnesok sme si vyhrat nezasluzili ani napokon na najazdy.

• 13. novembra 2014 at 9:45

Cloveka z toho az boleli oci. Vykon bez naboja, energie, korculovanie hore-dole bez dohravania puku. Prehrat sa da ale nie po takom „vykone“. 2 tretiny sa vyprdievaju na lade a potom poslednych 10 min ide zachranovat zapas a nestalo sa to prvykrat. Takto urcite nie pani…