Zápas o piate miesto pre BK Slovan

BK Slovan Bratislava – BAM Poprad 67:51 (17:15, 25:13, 11:13, 14:10)

V poslednom zápase v základnej časti sa rozhodovalo o konečnej piatej priečke medzi domácim BK Slovan a hosťujúcim BAM Poprad. Hostky začali lepšie, keď vo štvrtej minúte viedli 9:4. Slovanu sa nedarilo v koncovke,  jeho hráčky sa strelecky chytili až v druhej polovici prvej štvrtiny, kedy sa im podarilo znížiť a zápas otočiť vo svoj prospech. V 9. minúte trojkou vyrovnala na 15:15 Turzáková, aby v samom závere úvodnej časti poslala svoj tím do vedenia 17:15 Talajková. Úvod druhej štvrtiny zahájila Slezáriková trojkou, vzápätí pridala ďalšie tri body, keď bola pri koncovke faulovaná. V silnej päťminútovke Slovanisitky Popradu odskočili na 33:21, keď boli úspešné hlavne z poza trojkového oblúku. V prvom polčase trafili do čierneho dovedna osemkrát. Naopak, trestné hody boli pre oba celky pohromou. Belasé vyhrali polčas 42:28, vytvorili si pred druhým dejstvom sľubný náskok. V 21. minúte mala domáca Dulová na svojom konte už štyri fauly, od predčasného koncu v zápase nebola ďaleko. Strelecky sa Slovanu v druhom polčase toľko nedarilo, umnou hrou a dobrou obranou si udržiaval svoj náskok, aby v 25. minúte viedol 48:32, kedy Turzáková zachytila rozohrávku súpera a bez problémov skórovala. Popradu sa troma košmi v rade podarilo kozmeticky skóre upraviť, Slovan pred poslednou štvrtinou vyhrával 53:41. Záverečnú časť dlho sprevádzalo viacero nepresností na oboch stranách, body pribúdali veľmi pomaly. V druhej polovici štvrtej štvrtiny sa oba celky roztrielali, čoho výsledkom bol konečný rezultát 67:51. Slovan sa v play-off stretne už túto stredu so Šamorínom. Poprad narazí na Ružomberok.

Najlepšou strelkyňou Slovana bola s 16 bodmi Lenka Slezáriková, v drese Popradu si 21 bodov pripísala Katarína  Petríková.

Zostava

Križmová 8, Marcová 9, Dulová 0, Zarevúcka 11, Slezáriková 16

(Turzáková 10, Talajková 13)

Ohlasy po zápase:

Danilo Rakočevič tréner BK Slovan: „So zápasom som spokojný, dosiahli sme veľmi dobrý výsledok. Vyšiel nám prvý polčas, kde naše hráčky dali do zápasu veľa energie. V druhom polčase sa nám nepodarilo odpovedať na súperovu agresívnu hru, ktorý vsadil všetko na jednu kartu. Gratulujem svojim hráčkam k piatej priečke, je to pre nás pekný úspech. V play-off nás čaká Šamorín, verím, že ho potrápime.“

Veronika Dulová, hráčka BK Slovan:  „Veľmi sa z dnešného víťazstva tešíme, splnili sme si predsezónny cieľ. Moje štyri fauly, ktoré som mala na svojom už v polovici zápasu ma mrzia, na druhej strane išlo o taktické fauly v prospech družstva.“