Štadión O.Nepelu by mal zmeniť názov, Slovan si ho cení na polmilióna eur

V septembri skončila Slovnaftu štvorročná zmluva so Slovanom, podľa ktorej niesol štadión Ondreja Nepelu názov Slovnaft Aréna. Slovanu sa v decembri podarilo získať strategického partnera v podobe spoločnosti Lyonees. O novom partnerovi, podľa ktorého by niesol štadión svoje meno sa ešte nerozhodlo. Po ekonomickej stránke a úspešných výsledkoch klubu, ktorý má nakročené do play-off, si môže Slovan predaním názvu svojho štadióna o polmilióna eur prilepšiť.

Z výročnej správy Slovana vyplýva, že klub sa snahy predať meno štadióna nevzdal. Naopak, hľadá potenciálneho kupcu. Cena? Slovan za to pýta 500-tisíc eur ročne. „O predaj názvu štadióna je záujem, prebieha paralelne niekoľko rokovaní. Novú sezónu určite začneme s novým strategickým partnerom,“ povedal pre Hospodárske noviny generálny manažér klubu Maroš Krajči.

Nakoľko prebiehajú rokovania s potencionálnymi záujemcami nechcel Krajči konkretizovať mená spoločností, ktorých logo a názov sa môžu v druhej polovici roka objaviť ako súčasť najmodernejšej krytej arény na Slovensku. „Jeho názov oznámime začiatkom leta, možno o čosi skôr,“ pokračuje generálny manažér.

Krajci1-820x497

Pri hľadaní exkluzívneho sponzora sa pritom nespolieha len na vlastné sily. „V súvislosti so Stadium naming rights kontraktom nás v zahraničí zastupuje špecializovaná agentúra, ktorá pre nás vyhľadáva vhodných partnerov,“ uviedol ďalej Krajči pre známy slovenský denník.
Zimný štadión Ondreja Nepelu už vďaka predaju niesol názov Samsung Arena, T-com Arena, ST Arena, Orange Arena a naposledy Slovnaft Arena. Najväčšia slovenská rafinéria dosť nečakane vlani ukončila spoluprácu so Slovanom. „Veľmi nám nepomohlo, že predchádzajúci partner nevyužil ročnú opciu a oznámil nám to v podstate na začiatku tejto sezóny,“ vysvetľuje Maroš Krajči. Podľa marketingového riaditeľa HC Slovan Milana Vajdu pôjde v prípade získania nového partnera o významný prínos do rozpočtu klubu. „Tá podpora sa môže pohybovať na úrovni, ktorá sa vyrovná našim diamantovým partnerom,“ hovorí Vajda. Pol milióna eur ročne predstavuje približne päť percent zo všetkých príjmov klubu. Tie podľa výročnej správy z minulého roka predstavovali sumu 9,83 milióna eur.
Podľa informácií HN sú v súčasnosti v hre minimálne štyria záujemcovia z oblasti dopravy, energetiky, osobnej hygieny a elektrotechniky. Hovorí sa, že sú medzi nimi aj spoločnosti z Číny – konkrétne technologický gigant Huawei a čínske aerolínie Hainan Airlines.
FOTO: fischers.sk

Pridaj komentár