Amur Chabarovsk – HC Slovan Bratislava

Na záver svojho náročného tripu sa Slovan vo štvrtok o 10.30 predstaví v ďalekom Chabarovsku.  Podobne ako Novokuzneck, aj Amur iba dohráva aktuálnu sezónu. Po stredajších zápasoch vyzerá tabuľka o poznanie lepšie. Minsk nestačil na Čeľjabinsk, ktorému podľahol 3:6. Stretnutie Amur Chabarovsk – HC Slovan nemá spoločnosť SportTV zaradený vo svojej programovej ponuke.

table 3.2

Amur Chabarovsk

V ostatnom stretnutí Amur nestačil na Medveščak, s ktorým prehral 3:6. Zaujímavosťou zápasu bola skutočnosť, tak ako Amur aj Záhreb musel pre zranenie vystriedať svojich brankárov. Hoci je každý zápas iný, z nášho pohľadu inkasoval náhradný brankár Alikin lacné góly. Fínsky brankár Metsola patril k hrdinom prvého zápasu, keď Amur vyhral v Bratislave 1:0, či nastúpi proti Slovanu je otázne. Chabarovsk je najslabším celkom celej KHL pri využívaní presilových hier. Najproduktívnejším hráčom mužstva je s 24 bodmi (14+10) Vladislav Ušenin. Z nadsádzkou povedané, Amur sa už pripravuje na novú sezónu.

HC Slovan

Belasí zvládli  zápas vo Vladivostoku, čím rovnakou mincou oplatili domácemu Admiralu prehru z úvodu základnej časti. Oba zápasy skončili 3:1. Chabarovsku majú rovnako čo vracať, prehra 0:1 je v hokeji viac ako nešťastná. Do Amuru sa v pozícii hráča vracia Michel Miklík, dvojgólový hrdina zo zápasu s Admiralom. V minulej sezóne v 59 zápasoch získal 28 bodov (13+15), aby sa počas aktuálneho ročníka po šiestich dueloch vrátil do Slovana. Asistent Miloša Říhu Roman Stantien  v Chabarovsku odohral v ročníku 2001/2002 25 zápasov s bilanciou (3+1). Okrem toho má na Amur spomienky aj ďalší bývalý hráč Slovana Igor Rataj. Ten sa v Chabarovsku stretol s Romanom Stantienom, získal v 12 zápasoch jeden bod (0+1). Slovan odohral posledný zápas so šesticou obrancov, či zasiahne do stretnutia Tomáš Starosta, o tom sa rozhodne tesne pred zápasom. V prípade víťazstva sa situácia ohľadom postupu do play-off mimoriadne vyjasní.

Zostava:

Garnett (Brust) – Kundrátek, Barker, Rosandič, Švarný, Sersen, Mihalik, Šiška – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Jeglič, Tičar, Šťastný – Miklík, Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, Nagy  – Skokan

Vzájomné zápasy

Napriek tomu, že Amur ostatné dva zápasy nad Slovanom vyhral, v zápase proti Slovanu nie je favoritom.

Celkové skóre: 106:136

Bilancia doma : 9-3-1-15 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 1-0-0-4 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 14 gólov lVadislav Ušenin

Najlepší nahrávač:15 asistencii : Tomáš Zohorna

Najproduktívnejší hráč: 24 bodov Vladislav Ušenin

Najvyťažovanejší hráč: 21:07 minút Ján Kollář

Najtrestanejší hráč: 68 minút Vitalij Šulakov

Celkový počet trestných minút: 665 minút

Úspešnosť brankárov: 92.7% Juha Metsula,  93.1% Alexander Pečersky,  87.7% Jevgenij Alikin

Počet strelených gólov v presilovkách/oslabeniach: 23/1

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek:10% / 80.7%

Zranení hráči: Kirill Maslov, Michail Tyulyapkin, Dmitri Tarasov

HC Slovan Bratislava

Počet bodov: 85 b

Celkové skóre: 145:134

Bilancia vonku 10-6-1-10 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 15 gólov Lukáš Kašpar

Najlepší nahrávač: 30 asistencií Cam Barker

Najproduktívnejší hráč: 43 bodov Lukáš Kašpar

Najvyťažovanejší hráč: 22:46 minút Ľubomír Višňovský

Najtrestanejší hráč: 74 minút Andrej Šťastný

Celkový počet trestných minút: 788 minút

Úspešnosť brankárov: 92% Barry Brust, 91% Michael Garnett