Play-off klope na dvere, stačí nám už naozaj málo

O play-off sa v súvislosti s hokejovým Slovanom hovorí čoraz hlasnejšie. Tento hlas opäť nabral na decibeloch po stredajšom zápase Traktor Čeľabinsk – Dinamo Minsk, pretože domáci v ňom Slovanu výrazne pomohli k ceste za vysneným cieľom. Minsk aj Slovan čaká už len porcia štyroch zápasov. Bielorusi sa vonku predstavia iba raz a to najbližšie na ľade Nižnekamska, doma potom privítajú Jokerit, Spartak Moskva a Novgorod. Naopak, Slovan čaká vonku Chabarovsk, potom doma Riga a opäť dva zápasy u súpera v Soči a Jaroslavli. Rozdiel medzi oboma tímami, ktoré si to rozdajú o posledné postupové miesto je sedem bodov. Hrať sa bude ešte o dvanásť. Ak teda Slovan vyhrá v Chabarovsku, bude mať náskok desať bodov. K definitíve tak potrebuje šesť bodov. Veríme, že v Chabarovsku príde jedna výhra a doma s Rigou druhá. Potom nás výsledky Dinama nemusia absolútne zaujímať. Stať sa však môže čokoľvek a môže nastať aj rovnosť bodov v tabuľke. Takže si povedzme, čo rozhoduje v tomto prípade:

1. Prvým aspektom je vyšší počet víťazstiev v normálnom hracom čase. Slovan má momentálne 21 víťazstiev po 60 minútach, Dinamo 20. V tejto štatistike si teda belasí výrazne polepšili práve vďaka posledným výsledkom, ktoré potvrdili na ľade Vladivostoku a veríme, že si ešte viac polepšia na pôde Chabarovska.

2. Druhým rozhodujúcim faktorom pri rovnosti bodov sú výhry po predĺžení, prípadne po samostatných nájazdoch. Oba tímy si v predĺžení dokázali vybojovať po dve víťazstvá, v nájazdoch má Slovan výrazne lepšiu bilanciu. Najmä vďaka zázračným schopnostiam Jegliča mu v tejto kolónke svieti číslo 7, kým Dinamu len 3.

3. Tretie pravidlo pri rovnosti bodov hovorí o tom, že postúpi tím s lepším rozdielom skóre. Aj v tejto štatistike sme na tom lepšie ako Minsk. Bieloruský zástupca má vysoko pasívne skóre – 19, Slovan naopak aktívne + 9.

4. S tretím pravidlom má úzky súvis aj pravidlo číslo 4. To hovorí v prospech tímu, ktorý má na svojom konte viac strelených gólov. A opäť je to Slovan, ktorý má dôvod na úsmev. Útočníci HC sa zatiaľ presadili 145-krát, kým snajperi Dinama „len“ 137-krát.

5. Ak by ani tieto štatistiky nestačili, čo je však naozaj priam až nemožné, o postupujúcom by jednoducho rozhodol žreb.

 

 

Pridaj komentár