Mladý „Ceco“ dáva hokeju zbohom

Dušan Pašek mladší, syn slávneho otca, ktorého dres je jedným z tých, ktoré sú vyvesené pod strechou zimného štadióna Ondreja Nepeleu, sa rozhodol pre nečakaný krok. Vo veku 31 rokov sa totiž rozhodol definitívne skončiť s aktívnou kariérou. Posledný zápas odohrá v piatok 5. februára na ľade Košíc, s ktorými získal dva majstrovské tituly. Svoje rozhodnutie vysvetlil na sociálnej sieti.

„Ahojte. Niekedy sa v živote stane, že aj keď sa o niečo veľmi snažíte a robíte to na maximum, tak to nemusí stačiť a jednoducho to ďalej už nejde. Asi všetci čo ma poznáte viete, že mám dlhodobé problémy s chrbtom. Tí, ktorí ma poznajú po hokejovej stránke vedia o mne, že som bol vždy výborne pripravený fyzicky, od operácie platničky som však už nemohol naplno trénovať a robiť veci, ako predtým. Moja výkonnosť išla tým pádom dole a na ľade som sa stále viac trápil a bojoval skôr s mojím telom ako so súpermi. Absolvoval som veľa rôznych cvičení a hrával som s tabletkami proti bolesti, avšak, keď sa človek pár krát zobudí v noci na to, že si necíti celú nohu kvôli tomu, že má zničené platničky, je to veľmi nepríjemný pocit a vtedy si uvedomíte, že sú aj dôležitejšie veci, ako hokej. Preto som sa rozhodol v piatok 5.2. v Steel Arene v Košiciach ukončiť moju hokejovú kariéru. Určite bude viacero ľudí zaujímať, čo budem robiť ďalej. Vedel som že hokej nebudem hrať večne, čiže mám plány do budúcna, ktoré si ale zatiaľ nechám pre seba. V prvom rade si chcem dokončit magisterské štúdium a zdokonaliť sa v cudzích rečiach,“ znie Pašekove vyjadrenie, ktoré je doplnené aj o jedno veľké poďakovanie: Bola to krásna jazda a moje veľké ĎAKUJEM patrí mojej rodine, Štefanovi Molnárovi, ako aj všetkým mojim spoluhráčom, trénerom, fanúšikom a funkcionárom.“

Dušan Pašek mladší získal v sezóne 2004/05 majstrovský titul so Slovanom. Stalo sa tak počas pamätného lock-outu v NHL. Odchovanec Slovana sa na tému svojho klubu, v ktorom vyrastal a v ktorom zanechal nezmazateľnú stopu jeho otec vyjadril slovami, ktoré nepotrebujú komentár: „Mrzí ma, že som za Slovan neodohral viac zápasov,“ povedal mladší z rodu Pašekovcov pre denník Nový čas. V najvyššej slovenskej súťaži obliekal okrem Slovana dresy Košíc, Piešťan, Banskej Bystrice a naposledy Skalice.

My „Cecovi“ želáme, aby sa mu vo svojej novej etape života darilo a aby ho napĺňala rovnako, ako ho napĺňal hokej.

FOTO: Slavomír Slížik

Pridaj komentár