Belasé futbalistky začali jar pohárovým víťazstvom

Ženy ŠK Slovan Bratislava vstúpili do jarnej súťažnej časti prvým zápasom semifinále Slovenského pohára, v ktorom na pôde FC Nitra triumfovali 3:1. Toto víťazstvo sa však nerodilo ľahko, belasé sa totiž veľmi dlho herne trápili. Na pohode im rozhodne nepridal ani fakt, že od 10. minúty prehrávali po inkasovanom góle z pokutového kopu. Domáce v prvej 45-minútovke využili útlm slovanistiek a niekoľkokrát ohrozili ich bránu, napríklad strela z priameho kopu Nitrančaniek skončila na brvne. Po prestriedaní na začiatku druhého polčasu, keď tréner Slovana Martin Masaryk poslal do hry až štyri nové hráčky, Bratislavčanky herne ožili a postupne svoj prejav zlepšovali. Obrat skóre prišiel v rozpätí niekoľkých sekúnd. V 67. minúte vyrovnávala po rohovom kope hlavou Alexandra Hollá a hneď z nasledujúcej akcie po rozohraní poslala naše ženy do vedenia krásnou strelou Martina Švecová. V 77. minúte potom ešte upravila výsledok na konečných 1:3 Dominika Koleničková.

Slovanistkám ligový duel plánovaný na posledný marcový deň SFZ preložilo, budúci týždeň je reprezentačná prestávka, naše ženy tak na svoj úvodný ligový zápas musia čakať až do 14. apríla, kedy doma nastúpia proti Trnave!

MARTIN MASARYK, tréner Slovana: „V prvom rade musím povedať, že hráčky Nitry hrali hlavne v prvom polčase veľmi dobre. Naopak, náš výkon v prvom polčase je pre mňa neospravedlniteľný. Nitra bola v prvej polovici zápasu lepším tímom a my sme mohli prehrávať aj vyšším rozdielom. Som rád, že moje dievčatá v druhom dejstve správne zareagovali na nepriaznivý stav a naším zlepšením pohybom a nasadením sme si dokázali vypracovať príležitosti na skórovanie. Striedajúce hráčky priniesli do našej hry to, čo sme potrebovali a nakoniec sa nám podarilo stav otočiť, za čo sme radi, pretože tento duel nám herne nevyšiel podľa predstáv. Počíta sa však výsledok a ten hovorí v náš prospech. Čaká nás ešte odveta, v ktorej je všetko otvorené.“