Belasé v Selciach nezaváhali

Ženské a juniorské tímy futbalistiek Slovana Bratislava uzavreli jesennú časť najvyšších slovenských súťaží súbojmi na trávniku Seliec v Banskej Bystrici. Obe stretnutia sa hrali v slnečnom a na november veľmi neobvykle teplom počasí, keď teploty atakovali takmer 20 stupňov.

Naše ženy sa ujali vedenia v 15. minúte vďaka vlastnému gólu domácej Ferenčíkovej. Hráčkam Seliec sa síce krátko na to podarilo vyrovnať, no ešte počas prvého polčasu naklonila misky váh v prospech belasých presným zásahom Gréta Hviščová a v druhom dejstve víťazstvo Slovana v pomere 4:1 dokonali góly Martiny Švecovej a Barbary Juríkovej.

Juniorky vyhrávali po presných strelách Rebeky Bobockej a Lenky Kopčovej 2:0. Domáce následne dokázali duel zdramatizovať, keď dvakrát rozvlnila sieť Tamara Gembická. Medzitým v 38. minúte nepremenila pokutový kop slovanistka Petra Čopíková. Belasé však napokon strhli triumf na svoju stranu, keď postupne dostali loptu do bránky Rebeka Bobocká, Monika Nižňanská a Patrícia Lukačiková.

Ženy i juniorky stratili počas jesennej časti body iba v jedinom stretnutí (ženy prehrali v Bardejove 0:1, juniorky na pôde toho istého súpera remizovali 2:2) a prezimujú na čele svojich súťaží. Ženy sa o prvú priečku delia s Novými Zámkami, a i keď celkové skóre momentálne hovorí v prospech Novozámčaniek, slovanistky majú s týmto súperom lepší vzájomný zápas (doma vyhrali 4:0, v konečnom účtovaní bude pri rovnosti bodov dvoch družstiev rozhodovať práve vzájomná bilancia). Juniorky na líderskej pozícii disponujú trojbodovým náskokom pred druhým Bardejovom.

Fotogalériu zo zápasov proti Selciam nájdete na facebooku ženských družstiev Slovana

ZÁPAS ŽIEN

ŠK SELCE – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 1:4 (1:2)

Góly: 29. Briššová – 15. Ferenčíková (vlastný), 29. Hviščová, 55. Švecová, 78. Juríková.

Zostava Slovana: Matúšková – Hollá (K), Pribilová, Juríková, Švecová (73. Vojkovičová) – P. Vojteková – Lacková, Fatulová (50. Čahojová), Kovaľová, Hviščová (66. Pračková) – Tóthová (78. Rublíková).

ZÁPAS JUNIORIEK

ŠK SELCE JUN. – ŠK SLOVAN BRATISLAVA JUN. 2:5 (1:2)

Góly: 33. a 43. Gembická – 28. a 60. Bobocká, 32. Kopčová, 66. Nižňanská, 77. Lukačiková.

Zostava Slovana: Cigánková – Májovská, Jendrušová, D. Gašparovičová, N. Kovácsová, Čopíková, Fehérová (13. Horvátová, 52. Ščasnárová), Lukačiková (K), Kopčová, Nižňanská, Bobocká (61. Czvedlerová).

Autor článku: Miroslav Vraník