BK Slovan v prvom zápase nestačil na Spišskú Novú Ves

Rücon 2014 Spišská Nová Ves vs. BK Slovan Bratislava 74:59 (19-17, 16-14, 21-12, 18-16)

BK Slovan odohrá so Spišskou Novou Vsou  po dohode oboch klubov dva zápasy v priebehu dvoch dní. V tom prvom v Dome Športu sa tešili Spišiačky po výhre o 15 bodov.  Stretnutie začalo v dobrom tempe, hneď  v úvode  sa ujala Spišská vedenia, na ktoré dokázal Slovan odpovedať, ba čo viac dostať sa do šesť bodového vedenia 8:2. Hráčky Slovana však v 4 minúte mali na konte štyri fauly, ktoré súper trestal a znižoval stav zápasu.  V piatej minúte viedol Slovan iba 8:7 , aby o pár minútu už prehrával 12:13. Koncom prvej štvrtiny sa podarilo slovanistkám vyrovnať na 17:17, napriek tomu prvú časť prehrali o dva body.

Druhá štvrtina bola pre slovanistky zakliata, v streľbe za dva body v nej dokázali iba raz skórovať. Naopak, v zápase ich držali úspešné trojkové pokusy. Slovan v prvých štyroch minútach zaznamenal iba dva body, aby až za stavu 31: 22 trojkou znížila Horonyová. Súper využíval svoju prevahu pod oboma košmi a navyšoval svoj náskok. V 16. minúte viedol už 33:25, keď belasé zaznamenali trojku. Aj keď domáce dobre bránili, dostávali sa do protiútokov, ale ani situáciu 3v1 nedokázali úspešne zrealizovať. Navyše súper vysunul svoju obranu až na polovičku Slovana, čím narúšal rozohrávku belasých. V druhej štvrtine slovanistky živili nádej v zápase úspešnými trojkovými pokusmi, ktoré postupne premenili Hujsiová, Riecka, čím prehrávali po polčase iba o štyri body 35:31.

Podobne ako v duchu druhej štvrtiny ani v tej tretej to Slovanu nešlo v streľbe za dva body. Po zlom úvode už domáce prehrávali 39:31, aby opäť znížili trojkou. Skóre však narastalo v neprospech Slovana. Dlho nedokázal skórovať, čo využili Spišičky na zlom v zápase. V 25. minúte viedli 48:37, keď ako inak Slovan znižoval ďalšou trojkou!  Spomienku na dvojbodvý kôš oživili slovanistky v 26 minúte, keď sériou dvoch úspešných pokusov znížili na 50:41. Keď sa zdalo, že Slovan sa začne doťahovať, zaznamenala Spišská dve trojky za sebou, čím vyhrával po treťom dejstve 56:43.

V poslednej časti Slovan nedokázal využiť ani dva samostatné nájazdy, keď perfektne vypichol súperovi loptu v rozohrávke. Ten naopak trestal nepresné pokusy domácich a svoje protiútoky premieňal, čím definitívne zlomil odpor svojho súpera. Slovan sa snažil kontrovať trojkami, ale svoje pokusy mu vo štvrtej časti nevychádzali tak úspešne ako v predošlom priebehu.  Za zmienku stojí, že domáci diváci napriek tomu neustále potleskom a skandovaním povzbudzovali svoje hráčky. Tie aj napriek deviatim úspešným trojkám podľahli favoritovi zo Spiša 59-74.  Už v sobotu 20.12. od 15:30 je na programe druhý zápas, tentokrát v hale na Domkárskej ulici.

Najlepšou strelkyňou na strane Spišskej Novej Vsi bola s 14 bodmi najvyššia hráčka na palubovke Lucia Lásková. Na strane BK Slovan zaznamenala 16 bodov Alexandra Riecka.

Tréner Rakočevič k zápasu:

„Zápas sa zlomil v tretej štvrtine, keď ony začali brániť veľmi agresívne, na čom sme nedokázali nájsť odpoveď. Dobre bránili v úvode zápasu, ale po zbytočných stratách získal súper náskok po ľahkých bodoch, keď viedli tuším o  trinásť bodov. Aj keď sme znížili na rozdiel 6-7 bodov, súper opäť odskočil.  Dá sa povedať, že nám tieto ľahké koše najmä v prvej štvrtine nepadli, čím sme stratili trošku sebavedomie.“