Červený: Pôsobenie vo Švédsku neľutujem

Na konci prestupového obdobia do Švédska zamierili Rudolf Červený a Éric Gélinas. Prvý menovaný do Brynäs IF, kanadský obranca do Rögle BK. Zatiaľ čo Gélinasov tím pokračuje vo vyraďovacej fáze, pre Rudolfa Červeného sa sezóna skončila. Ten prichádzal do Brynäs IF s cieľom dohnať stratu a pomôcť klubu v boji o play-off. V jeho drese nastúpil na jedenásť zápasov, pripísal si päť bodov (1+4). „Bohužiaľ sme mali veľa zranených hráčov. Niektorí sa vrátili o niečo skorej, aby pomohli, iní nemohli. Zápasy sme hráli na tri päťky, prvé tretiny boli v pohode, potom nám trošku dochádzali sily,“  povedal pre hokej.cz Rudolf Červený.

Český reprezentačný útočník sa na novú ligu potreboval bleskovo adaptovať, naskočiť do rozbehnutého vlaku nikdy nie je jednoduché. „Musel som si zvykať, hlavný rozdiel bol v tom, že prvých sedem zápasov som hral na pozícii centra. Mali sme totiž zdravého jediného stredného útočníka,“opisuje situáciu Červený a dodáva: „SHL je rýchla súťaž, všetky tímy dodržujú systém a hrajú podobne. Je tam veľa napadánia a dôrazu, forčeking uplatňujú naozaj všetci. Mne to celkom sedelo, s korčuľovaním som nikdy nemal problémy.“ 

Navzdory veľkej snahe hokejisti Brynäs IF svoj cieľ nenaplnili, v poslednom stretnutí v základnej časti s Frölundou prehrali. „K postupu by nám stačila remíza, ale prehrali sme. Nakoniec to dopadlo tak, že sme mali rovnaký počet bodov ako Örebro, ktoré postúpilo vďaka lepšiemu skóre. V klube robili maximum, ja som tam bol osobne veľmi spokojný. Podmienky na úrovni, zázemie výborné,“ vysvetľuje Červený.

V porovnání so životom v Bratislave, znamenal pobyt na severe Európy zmenu. „Gävle je menšie mesto, ešte tu je sneh. Boli sme tu s rodinou, je to iné. Jen škoda, že už sme dohrali,“ povzdychol si. O tom, či by v klube zostal, povedal: „Zatiaľ netuším. Všetko je veľmi čerstvé, v pondelok máme společný mítink s vedením. Ja to potom budem riešit s so svojimi agentmi. Uvidíme, ako sa všetko vyvine.“ V Slovane odviedol kvalitné služby. Stav okolo klubu na diaľku sleduje. „Vieme, že do konca marca má padnúť rozhodnutie, či klub zostane v KHL. Ak by nepokračoval, bola by to ohromná škoda,“ myslí si Červený.

Pridaj komentár