Deň Slovana (FOTO)

V sobotu 19.5.2018 Slovan uzavrel ligový ročník víťazstvom nad Žilinou 3:2. O deň neskôr spolu s fanúšikmi na bratislavskej Kuchajde oslávil 99. výročie založenia klubu na pre Slovan tradičnom podujatí Deň Slovana. Tento rok to bolo už jeho štvrté pokračovanie. Ako už býva zvykom, na svoje si prišli všetci, čo zavítali na Kuchajdu. Najmä deti si mohli vyskúšať viaceré disciplíny. Fanúšikovia sa mohli vyfotiť s trofejou, ktorú Slovan získal výhre v Slovenskom pohári. Už tradične sa počas dňa odohrával Slovan cup, na ktorom sa okrem fanúšikov, súčasných hráčov, zúčastnili aj bývalí hráči Slovana. Tí napriek svojmu veku ukázali, že s loptou im to stále ide.

Cez obed prišlo k slávnostnému krájaniu narodeninovej torty, pred samotným aktom, sa k fanúšikom prihovorili: Projektový manažér a koordinátor pre styk s fanúšikmi Stanislav Kramarič,  generálny riaditeľ spoločnosti Nike Otto Berger, starosta mestskej časti Ružinov Rudolf Kusý, či tréner mužstva Martin Ševela.

„Prvá sezóna bola pre mňa náročnejšia, nakoľko som skočil rovnými nohami do rozbehnutej sezóny, začal hodnotenie práve skončeného ročníku Martin Ševela a pokračoval:“ Nebolo to jednoduché, za pochodu sme tvorili nový štýl a systém, ktorý chceme hrať a predvádzať. Je to fyzicky náročné, samotní hráči sa o tom presvedčili. Postupne sa na našu hru začalo dať pozerať, prišli aj víťazstvá. Obhájili sme triumf v Slovenskom pohári, druhú trofej sme žiaľ nezískali. Odstup od Trnavy bol taký, že sa nám nepodarilo zmazať manko. Napriek tomu verím, že od budúcej sezóny budeme silnejší a budeme to my, kto bude od prvého kola diktovať tempo. Chceme sa presadiť aj v pohárovej Európe“, zakončil svoje slová tréner Slovana.

Hráči majú pred sebou okrem zaslúženej dovolenky letnú prípravu. Tú 29.júna spestrí duel v Československom pohári proti Slávii Praha.

[Best_Wordpress_Gallery id=“133″ gal_title=“den slovana 20.5″]

Pridaj komentár