Edícia Belasé legendy pokrstená, Michal Vičan jej premiantom (FOTO)

Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava pripravil pre svojich fanúšikov i všetkých záujemcov športovej histórie edíciu Belasé legendy. Táto séria publikácií postupne predstaví životné príbehy dvadsiatich troch najvýznamnejších už nežijúcich hráčov Slovana Bratislava, ktorí sa navždy zapísali do dejín slovenského futbalu. Zastúpené budú všetky generácie hráčov od Štefana Priboja až po Petra Dubovského. Celý projekt odborne zastrešuje spoločne s SOV – Slovenským olympijským a športovým múzeom historik Tomáš Černák, ktorý je aj autorom prvej knihy z edície o Michalovi Vičanovi. A práve táto prvá kniha bola slávnostne pokrstená pred zápasom Slovana s Trenčínom.

Na krste sa zúčastnila najbližšia rodina Michala Vičana, bývalí vynikajúci futbalisti či tréneri Slovana Bratislava i ďalšie osobnosti slovenského futbalu. Túto slávnosť si nenechala ujsť ani hŕstka verných fanúšikov. Po krátkom predstavení knihy samotným autorom Tomášom Černákom a spoluautorom projektu Stanislavom Kramaričom, privítal moderátor akcie Miroslav Michalech manželku slávneho trénera pani Evu Vičanovú, dcéru Zuzanu a vnučku Evu. Potom sa už za sebou zoradila plejáda bývalých vynikajúcich futbalistov Slovana, ktorých Michal Vičan doviedol v Bazileji na štadióne sv. Jakuba k historickému a najvýraznejšiemu triumfu v histórii belasých.

Tlieskalo sa hráčom ako Urban, Zlocha, Bizoň, Hrdlička, Vencel st., Fillo, Kontír st. a ďalším, ktorých tréner Vičan viedol v Slovane. Po niekoľkých úsmevných i vážnych spomienkach na jednu z najväčších postáv nielen Slovana, ale i celého slovenského futbalu, pokrstil prvú časť edície Anton Urban. Ešte predtým si však prítomní uctili minútou ticha tých, ktorí sa tejto chvíle nedožili.

Následné spomienky jednotlivých hráčov, ktorí éru Michala Vičana zažili, vyvolávali úsmevy na tvárach. Príhod bolo naozaj neúrekom a po ich vyrozprávaní si hádam každý dokázal aspoň na tú chvíľu uvedomiť, aký veľký to bol človek. Trénersky i ľudsky.

„Úprimne povedané, tento počin bol najvyšším časom. Málo si totiž vážime osobnosti našej histórie všeobecne. Máme na Slovensku toľko osobností, ktoré vyrástli v skromných pomeroch a dnes, keď nám vládne mamon, tak nám to škodí. Ja osobne si to veľmi vážim a ďakujem Slovanu za to, že sa podujal na takúto akciu a prajem mu, aby sa mu podarilo vytvoriť také zázemie, ako za čias Miška a aby sa mu podarili také úspechy, ako s ním. Darmo, Slovan vždy bol a bude symbolom pre celé Slovensko. Takže si to treba vážiť,“ povedala po krste knihy manželka pána Vičana Eva.

Knihu si je možné zakúpiť už aj v e-shhope.

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“204″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“Krst_Vican“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

One thought on “Edícia Belasé legendy pokrstená, Michal Vičan jej premiantom (FOTO)

Pridaj komentár