Futbalisti vstupujú do jari s jasným cieľom, na premiéru pripravená atraktívna akcia

Futbalový Slovan hlási koniec zimnej prestávky, v piatok 27. februára jeho hráči vybehnú na prvý ostrý zápas jari. A nebude to zápas hocijaký. Na Pasienkoch privítajú belasí Žilinu, lídra Fortuna ligy. Po trojmesačnej prestávke sa teba futbalový kolotoč opäť naplno rozbehne a všetci Slovanisti veríme, že bude mať zdarný koniec. Na tlačovej konferencii, ktorá sa konala v utorok, sa pred novinárov posadili generálny riaditeľ Dušan Tittel, tréner Jozef Chovanec a brankár Dušan Perniš. Dušan Tittel informoval o mnohých zmenách, ktoré sa v klube udiali počas prestávky a bolo ich naozaj mnoho. Svedčia o tom nielen nové mená v štruktúrach a vedení klubu, ale aj v kabíne. Odišlo až dvanásť hráčov, Fořt, Grendel, Halenár, Žofčák a Putnocký na prestup, Bagi, Hudák, Kolčák, Polaček a Záhumenský na hosťovanie. Zmluvy boli ukončené s Bagayokom a Milinkovičom. „Mamadou mal nejaké ponuky z Ruska, v akom je to štádiu neviem. Marko neuspel na skúške v Boltone, momentálne si hľadá angažmán po vlastnej osi. V jarnej časti však už s nimi nepočítame,“ povedal na tlačovej konferencii Dušan Tittel. Príchody do Slovana odštartovali dvaja navrátilci Dobrotka a Saláta, k nim sa pridali ešte Krnáč, Zreľák, Oršula a jediný legionár Simovič. Viac hráčov Slovan na túto fázu nepotrebuje, čo opäť vysvetlil Dušan Tittel: „Viac príchodov bolo pred začiatkom sezóny, to je však logické, keďže sme okrem ligovej súťaže a Slovenského pohára hrali aj Európsku súťaž. Teraz nás čaká iba liga a domáci pohár. Nechceme ísť cestou bezhlavého nakupovania.“ S momentálnym stavom je spokojný aj hlavný tréner Jozef Chovanec, príchod nejakej posily by však privítal. „Každý tréner by chcel čo najviac hráčov na niektorý post v rámci konkurencie, ale zatiaľ môžem byť spokojný. V priebehu súťaže možno niekto ešte príde, ale zatiaľ som spokojný s tým, čo je k dispozícii,“ povedal Chovanec.

V príprave sa Slovan predstavil v desiatich dueloch, v ktorých si pripísal šesť víťazstiev, dve prehry a dve remízy. Okrem samotných zápasov absolvovali hráči aj náročnú kondičnú prípravu. „Nabehali sme sa naozaj dosť, odkrútili sme si poctivo všetky tréningové jednotky zapísané v trénerovom notese,“ vtipkoval zástupca hráčov Dušan Perniš, ktorého vzápätí doplnil Jozef Chovanec: „Mali sme k dispozícii najlepšie možné podmienky na prípravu, ktorá splnila účel z objemovej stránky. Vyhýbali sa nám zranenia a všetko fungovalo tak, ako by malo.“ Ku skladbe mužstva pred jarou sa jedným slovom vyjadril aj Dušan Tittel: „Je pravdou, že sme káder omladili. Veríme, že budeme hrať behavý futbal, aj preto je skladba taká, aká je,“ podotkol bývalý stopér belasých a informoval aj o ďalších zmenách: „Slovan chceme posunúť tam, kde bol v minulosti. Mali by sme byť vlajkovou loďou nášho futbalu, preto sme urobili mnoho zmien aj v organizačnej štruktúre. Zmenili sme dokonca aj bezpečnostného manažéra, pretože s jeho prácou sme neboli stopercentne spokojní.“

Slovan_futbal

O cieľoch sa hovorilo potichšie, tie však Slovan má a musí mať jasne dané. Momentálne stráca na Žilinu dvanásť bodov, čo nie je až taký priepastný rozdiel. Všetko je však pred nami a belasí sa budú snažiť mazať stratu už od prvého kola. „Najradšej by sme samozrejme získali majstrovský titul aj Slovenský pohár. Pokiaľ sa nám to nepodarí, nič sa nedeje, pretože naše ambície nie sú krátkodobé. Chceme vybudovať silný klub, postaviť štadión a poskladať mužstvo konkurencieschopné aj v Európe. Od prvého zápasu sa budeme snažiť znižovať náskok Žiliny na čele Fortuna ligy,“ povedal Tittel. K tomuto by mal pomôcť aj Robo Vittek, ktorý však momentálne oddychuje kvôli známemu zraneniu. „Robo je stále náš hráč a ak bude pripravený, počítame s ním,“ informoval kormidelník Slovana, ktorý ešte prezradil, že do jari by malo mužstvo priniesť nový herný štýl. 

Klub chce okrem dobrej hry vrátiť na tribúny fanúšikov. Manažér pre média Tomáš Cho informoval aj o prvej akcii pred zápasom so Žilinou. „Verím, že bude plný štadión. Pred zápasom sme pre fanúšikov pripravili atraktívnu akciu. Pri zakúpení jednej vstupenky dostanú ďalšiu zadarmo. Akcia platí aj pre držiteľov permanentiek. Túto špeciálnu ponuku môžu fanúšikovia využiť aj v predpredaji tak, že si zakúpia lístok a druhý získajú bezplatne. Majitelia permanentiek môžu využiť akciu iba na pokladniciach štadióna v deň zápasu.“

Slovan je teda pripravený, na rade sú fanúšikovia. Veríme, že aj ich podpora pomôže hráčom k stíhaniu tímov v tabuľke pred nimi.

Káder Slovana Bratislava pred jarnou časťou sezóny 2014/2015: 

Brankári: Dušan Perniš, Dominik Greif, Martin Krnáč. 
Obrancovia: Branislav Niňaj, Erik Čikoš, Martin Dobrotka, Tomáš Jablonský (ČR), Nicolás Gorosito (Arg.), Kornel Saláta, Michal Sipľak, Juraj Kotula. 
Stredopoliari: Slobodan Simovič (Srb.), František Kubík, Karol Mészáros, Samuel Štefánik, Seydouba Soumah (Guinea), Lukáš Gašparovič, Adrián Čermák, Matej Jakúbek, Richard Lásik.
Útočníci: Lester Peltier (Trinidad a Tobago), Adam Zreľák, Filip Oršula, Filip Ďuriš, Róbert Vittek.

 

2 thoughts on “Futbalisti vstupujú do jari s jasným cieľom, na premiéru pripravená atraktívna akcia

 • 24. februára 2015 at 15:39
  Permalink

  Aké pekné slová pred sezónou. Či je dobre či zle, stále to isté. No najviac pobavila veta, verím že bude plný štadión, fúúúha veľa šťastia 😀
  Ale aspoň fajn novinka, že zmenili bezp. manažéra.

 • 24. februára 2015 at 18:36
  Permalink

  Duško Tittel, za tie roky som si toho vypočul o budovaní európskeho klubu až až. Od Čanigu, cez Ondruša pre ktorého nikdy nenájdem pekné slovo, pre ktorého bol Slovan vždy len zlatým ťeľaťom až po teba.Mám vyše 66 rokov a na Slovan som chodil v čase, nečase. Jeden čas som bol aj predsedom fanklubu. Do smrti zostanem verný môjmu milovanému Slovanu a dúfam, že konečne už nastane doba, keď sa Slovan dostane tam kde patrí, na špičku slovenského futbalu. Ešte by som rád poznamenal niečo na margo personálnych zmien. Že ste vymenili bezpečnostného managera ma nezaujíma. Mňa zaujíma kedy už konečne vyženiete z radov Slovana tie škodné v našom revíri menom Kašpar+ MIklos. Konečne po rokoch do Slovana nedotiahol Kašpar český odpad o ktorý tam nemá nikto záujem. Posledný jeho „prestup“ bol Jablonský.Takýto hráč nepatrí do Slovana. A už konečne prestaňte predávať našich odchovancov. My sme boli vždy silní, keď sme mali v kádri našich chlapcov odkojených na belasom mlieku. Aj ked si títo často nímanmdi, nezaslúžia nosiť náš dres a pokračovať v šľapajach takých hráčopv ako boli Moravčík, Pažický, Vildo Schroiff. Karol Jokl, Krištofík, Dubák a daľší a ďalší.

Pridaj komentár