Gólová prestrelka na Pasienkoch pre Slovan (VIDEO)

ŠK Slovan Bratislava – FC DAC Dunajská Streda 3:2 (2:2)

Góly: 10. a 78. Schet, 27. Soumah – 24.Štepanovský, 45. Šabala

Žlté karty: Sekulič, Kubík – Németh, Štepanovský, Černák

Červená karta: Štepanovký po druhej žltej

ŠK Slovan Bratislava: Mucha  – Burnet, Saláta, Sekulić, Ligeon – de Kamps, Lásik (79. Savičevič)– Soumah, Kubík (90. Oršula), Schet – Priskin.

FC DAC Dunajská Streda: Tofiloski – Michalík, Kwin, Živković, Németh – Ljubicić (31. Nagy), Pačinda, Ľupták, Štepanovský – Polievka (82. K. Vida), Šabala (82. Černák).

Rozhodca: Sedlák – Balko, Bobko.

Návšteva: 1469

Prvých desať minút veľa vzruchu neprinieslo. Až prišiel výpad belasých po ľavej strane, po ktorom sa v šestnástke dobre zorientoval Schet, ktorý poslal Slovan do vedenia. Ľavá strana Slovana hrozila aj naďalej, Kubíkov pas našiel Priskina, ten zakončoval do stredu brány. Dunajská Streda odpovedala rýchlou akciou, po ktorej Štepanovský vyrovnal. Nerozhodný stav vydržal iba tri minúty, keď Priskin v šestnástke nezištne našiel Soumaha 2:1. Prvý polčas ukončil dlhý aut od Németha, lopta preletela cez celé pokutové územie na zadnú tyč, kde vyrovnal Šabala.

V úvode druhého polčasu belasí zahrávali tri rohy v krátkom časovom úseku, skóre sa nemenilo. Slovan sa snažil strhnúť vedenie na svoju stranu, musel si dávať pozor na hostí, ktorí hrozili z brejkov. V 75. minúte musel hasiť Mucha po Pačindovej hlavičke. Vzápätí hostí oslabil po druhej žltej karte Štepanovský. Slovan presilovku okamžite využil, keď sa vo vápne po Kubíkovom centri druhýkrát v zápase presadil Schet. Priskin v samom záver nepretavil Somahovu prihrávku na štvrtý gól.

Video zdroj: huste.tv