Slovan nestačil na Kometu Brno

HC Kometa Brno – HC Slovan Bratislava 5:3 (1:0, 1:0, 2:3)

Góly: 16. Kvapil (Erat, V. Němec), 36. Zaťovič (Hruška, Erat), 41. V. Němec (Hruška), 47. Zohorna (Štencel, O. Němec), 54. Koch (Haščák) – 41. Taffe (Cheechoo, Smoleňák), 52. Zigo (Petráš), 56. Smoleňák (Taffe, Plastino)

HC Kometa Brno:  Čiliak (Vejmelka) – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Koch – Kvapil, Zohorna, Erat – Zaťovič, Hruška, V. Němec – Káňa, Čermák, Haščák – Havránek, Dočekal, Dymáček
HC Slovan Bratislava: Pogge (Pavlas) – Plastino, Švarný, Luža, Němeček, Bačík, Pokorný, Vidovič, Šiška – Smoleňák, Taffe, Cheechoo – Lušňák, Chipchura, Skalický – Vopelka, Růžička, Hlinka – Galis, Zigo, Petráš

Vylúčenia 7:6 Presilovky 2:0, Oslabenie 0:0

Podobne ako v stredu Sparta, aj Kometa nastúpila takmer v plnej sile. Od úvodu sa hral svižný hokej, prvú šancu si v prečísleni dvoch proti jednému vypracoval Slovan, Petrášovo zakončenie ale presné nebolo. Vzápätí si belasí vyskúšali hru v oslabení, tú prežili bez ujmy. Podobne obstáli aj domáci, diváci naďalej čakali na otvárací gól. K nemu bola bližšie Kometa, ale Pogge istými zákrokmi Slovan podržal. Na Kvapilov presilovkový zásah nestačil, Slovan po prvej tretine prehrával 1:0.

V úvode druhej tretiny pykala Kometa za zlé striedanie, Slovan ponúknutú možnosť na vyrovnanie nevyužil. Naopak bol to Kvapil, ktorý už v rovnovážnom stave svoju veľkú šancu nevyužil, Pogge jeho pokus zneškodnil. Domáci boli pri chuti, dopustili sa však viacerých faulov, čím dali belasým možnosť v dvoch presilovkách v rade na vyrovnanie. Blízko ku gólu bol Plastino, ten svoj pokus nasmeroval pod Čiliakovo rameno, neuspel ani Vopelka, ktorý sa ocitol zoči voči  slovenskému brankárovi. Keď Slovan svoje šance nepremenil, udreli domáci, na 2:0 zvýšil Zaťovič. V závere druhej časti  nedokázal za Čiliakov chrbátov puk pretlačiť ani Smoleňák.

Belasým vyšiel vstup do záverečnej časti.  Na 2:1 znížil po prečíslení Taffe. Kometa na tento gól odpovedala už o desať sekúnd, dvojgólový náskok domácim prinavrátil Neměc. Na 4:1 v presilovke Zohorna. Slovan sa snažil skorigovať výsledok. Podarilo sa to Zigovi osem minút pred koncom. Ani tento gól domácich nezlomil, naopak, keď Cheechoo neznížil na 4:3, prišiel trest. Na 5:2 upravil Koch. V bohatej tretej tretine na góly sa presadil v 56. minúte Smoleňák, aby mal kontaktný gól na hokejke Lušňák. Ten nepremenil trestné strieľanie. Slovan si pripísal v príprave druhú prehru.

Po zápase si oba celky vyskúšali samostatné nájazdy. Za Slovan uspeli Cheechoo a Růžička , za Brno uspeli Zaťovič, Haščák a Erat, čím zvíťazili aj v tejto disciplíne.

V prvej tretine zaujala pästná výmena názorov medzi Hlinkom a Káňom.