Gruzínci a Zmrhal sú oporami, Slováci musia pridať

Pár dní po svojom príchode k tímu oznámil tréner Weiss výraznú obmenu kádra. V kabíne mu chýbali najmä lídri a hráči hladní po ďalších úspechoch. Postupne odišli viaceré dlhoročné opory ( Bajrič, Daniel, Greif, Moha, Nono, Ožbolt, Ratão, Strelec ). Do klubu prišlo, až 10 nových hráčov a ďalší traja sa vrátili z hosťovaní. Kto je pre Slovan posilou a ktorí hráči by mali v budúcnosti pridať? Ich doterajší prínos sme ohodnotili známkami od 1 (výborný) po 5 (nedostatočný).


1

Jaba Kankava (35)

Angažovanie kapitána gruzínskej reprezentácie sprevádzala skepsa určitej časti fanúšikov, hlavne kvôli jeho vyššiemu veku. Jaba okamžite zavrel ústa všetkým pochybovačom, stal sa oporou a doslova srdcom celého mužstva. V strede zálohy nabehá desiatky kilometrov, vyhráva množstvo súbojov a pravidelne patrí k najlepším hráčom Slovana. Na ihrisku je predĺženou rukou trénera a svojimi obrovskými skúsenosťami pomáha ostatným spoluhráčom.

Guram Kashia (34)

Slovan ponúkol skúsenému gruzínskemu stopérovi zmluvu na odporúčanie trénera Weissa. S kapitánom Bozhikovom vytvoril spoľahlivú stopérsku dvojicu a okamžite sa zaradil medzi opory tímu. Chýbajúcu rýchlosť nahrádza výbornou pozičnou hrou a skúsenosťami. Guram patrí medzi lídrov na ihrisku aj v kabíne.

Jaromír Zmrhal (28)

Český univerzál prišiel z talianskej Brescie a prakticky od začiatku napĺňa všetky očakávania. Mužstvu pomáha nielen kvalitnými výkonmi, ale pravidelne aj rozhodujúcimi gólmi (8) a asistenciami (6). Ako prvý hráč pôsobiaci v Slovenskej lige bol nominovaný do áčka Českej reprezentácie.


2

Uche Agbo (25)

Defenzívy záložník prestúpil do Slovana zo španielskeho Deportivo La Coruña. Podľa vyjadrení trénera Weissa neprišiel 100% fyzicky pripravený, aj napriek tomu však zaujal, už vo svojom prvom zápase proti Kodani a výborný výkon podal aj ako striedajúci hráč na ihrisku PAOK Solún.

Andre Green (23)

Anglickému krídelníkovi sa darí predovšetkým v zápasoch európskej konferenčnej ligy. So štyrmi gólmi je najlepším strelcom celej súťaže. Vo Fortuna lige na svoj prvý gól zatiaľ čaká a podáva veľmi nevyrovnané výkony. Musí pridať v bojovnosti, dávať si pozor na zbytočné straty lopty a viac pomáhať defenzíve.


3

Adler Da Silva (22)

Ofenzívny hráč s brazílskymi koreňmi prišiel na začiatku septembra z Pohronia. Bojuje o miesto v zostave a zaujal najmä v zápase proti Senici a ako striedajúci hráč v Trenčíne. Svoj jediný gól dal v zápase Slovnaft Cupu proti Málincu.

Dejan Dražič (26)

Po ďalšom hosťovaní v Poľsku sa už s Dejanom prakticky nepočítalo. Vďaka vydarenej príprave sa nakoniec udržal v kádri. Svojimi gólmi pomohol k viacerým bodom v zápasoch Fortuna ligy. V Slovnaft Cupe je s piatimi gólmi najlepším strelcom mužstva. Po sezóne mu končí zmluva a jeho budúcnosť v klube je neistá.

Samuel Mráz (24)

O Slovenského útočníka mal tréner Weiss záujem od svojho príchodu do Slovana. Prestupová sága trvala prakticky celé leto a hosťovanie s opciou sa podarilo dohodnúť, až po odchode Dávida Strelca do talianskej Spezie. Dôveru trénerov postupne spláca strelnými gólmi, ale výkonnostne má určite na viac, ako zatiaľ ukázal.

Matúš Vojtko (21)

Slovenského reprezentanta do 21 rokov získal Slovan z Michaloviec. Vo veľkej konkurencii sa ťažšie presadzuje, ale postupne zbiera cenné skúsenosti. Najviac sa mu darilo v zápase proti Liptovskému Mikulášu.


4

David Hrnčár (23)

Do klubu vrátil po vydarenom hosťovaní v Zlatých Moravciach, kde bol vyhlásený za objav sezóny a dostal sa aj do najlepšej jedenástky ligy. Na krídle svoje kvality v oveľa väčšej konkurencii nepotvrdil. Šancu dostáva skôr na pozícii pravého obrancu. Nepomohol mu, ani mediálne nafúknutý konflikt s trénerom Weissom.

Adrián Chovan (26)

Brankár, ktorý mal nahradiť spoľahlivého Greifa zatiaľ nepatrí k oporám mužstva. Hlavne na začiatku jeho účinkovania v Slovane pôsobil veľmi nervóznym dojmom a nevyhol sa viacerým zaváhaniam pri vybiehaní, rozohrávke alebo strelách zo strednej vzdialenosti.

Richard Križan (24)

Prišiel z Trenčína rozšíriť konkurenciu na stopérskom poste. V obrane nepôsobil veľmi istym dojom, nevyšiel mu hlavne domáci zápas proti Žiline. Momentálne je dlhodobo zranený.


5

Alen Mustafič (22)

Bosniansky záložník sa do klubu vrátil po ročnom hosťovaní v Nitre. Vo veľkej konkurencii sa do zostavy presadzuje len veľmi sporadicky a zatiaľ vôbec nepresvedčil trénerov ani fanúšikov, že by sa ním v budúcnosti malo viac počítať.

foto: skslovan.com

Pridaj komentár