Preview: MŠK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava

15. kolo Fortuna ligy je tradične rozdelené do troch dní. Už v piatok Trenčín zdolal Myjavu (4:1). V sobotu sa odohrala štvorica duelov, v ktorých Trnava nestačila doma na Senicu (0:1), Podbrezová si poradila so Skalicou (3:0), Zlaté Moravce si s Michalovcami body podelili (1:1) a Žilina neuspela na Žitnom ostrove, kde prehrala s Dunajskou Stredou 1:0. V nedeľu kolo dohrajú zápasom Ružomberok – Slovan, ktorý od 14.00 vysiela v priamom prenose verejnoprávna RTVS.

MŠK Ružomberok

Po príchode Ladislava Pecka na lavičku Ružomberku sa mužstvu začalo dariť. Stretnutie môže mať preňho špeciálnu príchuť, keďže pred príchodom pod Čebrať viedol práve Slovan. Mužstvo pod jeho vedením získalo 12 bodov, nevyhlo sa nečakanej domácej prehre so Senicou 0:1. V lete na Pasienkoch po góle bývalého hráča Slovana Paval Masaryka síce Ružomberok viedol, ale v druhom polčase o svoje vedenie prišiel.

zrelo

ŠK Slovan

Slovan vyhral päť zápasov v rade. Túto sériu sa bude snažiť predĺžiť v Ružomberku, kam mužstvo cestovalo na zápas už v sobotu. V kabíne je dobrá nálada, pre zranenie chýba iba Slobodan Simović, ktorý nedohral zápas s Dunajskou Stredou. Belasí v lige neinkasovali gól úctyhodných 323 minút. Ako si poradiť s týmto súperom, pre náš portál v rozhovore prezdradil Michal Demeter. Okrem spomínaného Demetera obliekali dres Slovana aj Ružomberku Miloš Lačný, Igor Žofčák, či aktuálne Adam Zreľák.

Belasí nastúpia v tejto zostave:

Mucha, Čikoš, Sekulič, Saláta, Gorosito, González, Savičevič, Milinkovič, Priskin, Zreľák, Vittek

Vzájomné zápasy

Slovan ostatné zápasy s Ružomberkom vyhral. Hoci išlo o tesné výsledky, tri body sa počítali.

09.08.15 FOR Slovan Bratislava Ruzomberok 2 : 1
18.04.15 FOR Slovan Bratislava Ruzomberok 1 : 0
26.10.14 FOR Ruzomberok Slovan Bratislava 1 : 2
01.08.14 FOR Slovan Bratislava Ruzomberok 2 : 1
26.04.14 FOR Slovan Bratislava Ruzomberok 1 : 2

 

Ako hlavný rozhodca povedie zápas pán Peter Kraľovič, na čiarach mu budú pomáhať Marek Galo a Peter Balko

 

Pridaj komentár