Preview : ŠK Slovan Bratislava – FK Senica

Fortuna ligy pokračuje ďalším kolom netradične v pondelok. Slovan na domácom ihrisku privíta Senicu, s ktorou zvádza tuhý boj o miestenku v pohárovej Európe. Po výhre  Trenčína v Slovenskom pohári, je štvrté miesto cesta, ktorá zaručí klubom účasť v pohárovej Európe. Vzájomný zápas môže veľa napovedať. Senica je na štvrtej priečke s bodovým náskokom práve pred Slovanom. Trnava sa zatiaľ drží tretie miesto, aj keď stále sa musí mať na pozore. O titul si to rozdá Trenčín so Žilinou. Trenčania to majú všetko vo vlastných rukách.

 

table 4.5ŠK Slovan

V nedeľu 3.5. oslávil Slovan 96. výročie od založenia klubu. Na Kuchajde sa objavili viacerí hráči Slovana. František Kubík bol už bez barly. Vydarenému podujatiu chýbalo iba lepšie počasie. Zábava ale musí isť bokom. Po nevydarenom zápase a zaváhaní v Košiciach, čaká belasých mimoriadne dôležité stretnutie so Senicou. Slovanu navyše na chrbát dýcha Myjava, ktorá by rada pri trojbodovej strate na štvrte miesto využila zaváhanie Senice a Slovana.  Liga bude zaujímavá až do posledného kola.

FK Senica

Záhoráci podávajú na jar v lige kolísavé výkony. Napriek tomu sa prebojovali do finále Slovenského pohára, v ktorom podľahli Trenčínu. Zápas sa rozhodoval až na pokutové kopy, hráči Senice majú v nohách 120 minútový maratón. Ako sami hovoria, „je to za nami“, sústredíme sa na Slovan. V drese Senice sa proti Slovanu predstaví ich bývalý hráč –  Filip Hlohovský. Môžeme preto očakávať vyrovnaný zápas susedov v tabuľke.

Vzájomné zápasy 

Slovanu sa proti Senici zvykne dariť. Naposledy síce prehral na Záhorí 1:2. Gól dostal tesne pred koncom zápasu, v ktorom Senica využila z minima – maximu.

09.11.14 FK Senica ŠK Slovan Bratislava 2 : 1
15.08.14 ŠK Slovan Bratislava FK Senica 4 : 1
15.04.14 ŠK Slovan Bratislava FK Senica 3 : 0
08.04.14 FK Senica ŠK Slovan Bratislava 1 : 3
31.03.14 ŠK Slovan Bratislava FK Senica 2 : 0

 

Nastúpi Slovan v tejto zostave?

Krnáč, Kotula, Gorosito, Saláta, Čikoš, Milinković, Simović, Štefánik,Mészáros, Soumah, Zreľák

 

 

 

Pridaj komentár