Súperi hokejistov HC Slovan v príprave

Sezóna 2022/2023 nebola pre HC Slovan úspešnou. Svoje účinkovanie skončil v štvrťfinále, keď nestačil na Michalovce. HC Slovan v príprave nič nechce nechať na náhodu. Na A mužstvo HC SLOVAN Bratislava čaká opäť kvalitná letná príprava s konfrontáciou so zahraničnými klubmi z popredných hokejových líg.

Celé mužstvo sa po prvý raz zíde 26. júla, kedy do Bratislavy prídu aj všetci zámorskí legionári. V nasledujúcich dňoch budú prebiehať testy, lekárske prehliadky, ale aj skúšanie nového výstroja. Prvým oficiálnym tréningovým dňom bude pondelok 31. júla. Slovan bude trénovať v domácich podmienkach tréningovej haly B.

Už o 11 dní – v piatok 11. augusta o 18:00 h – sa Slovan predstaví domácim fanúšikom na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v prvom prípravnom zápase sezóny proti účastníkovi nadnárodnej ICE HL Black Wings Linz. Do tohto klubu odišiel po sezóne náš najproduktívnejší obranca Matt MacKenzie, naopak opačným smerom do Bratislavy sa vydala jedna z našich predsezónnych defenzívnych posíl Matt Murphy.

Počas víkendu 18.-20. augusta sa Slovan zúčastní na dobre obsadenom turnaji v nemeckom Krefelde. Okrem domácich „tučniakov“ (Pinguine), ktorých mimochodom vedie známy tréner Peter Draisaitl, sa na turnaji zúčastnia aj dva kluby najvyššej nemeckej súťaže DEL, ktorých mená by mali byť známe v najbližších dňoch. Slovan tu odohrá dva zápasy.

Po návrate do domáceho prostredia HC Slovan vo štvrtok 24. augusta o 18:00 h  privíta ďalšieho účastníka ICE HL, tentoraz mužstvo Graz 99ers. S tradičným klubom zo susedného Rakúska sa belasí v príprave stretli aj v lete 2020 a 2021, zvíťazili sme 2:0, resp. 4:1.

Hneď na druhý deň naberie mužstvo a realizačný tím smer Bolzano v južnom Tirolsku. V tomto malebnom meste na severe Talianska v Dolomitoch sa Slovan zúčastní na treťom ročníku turnaja Südtirol Summer Classic. V sobotu 26. augusta o 20:00 h si zmeria sily s popredným tímom najvyššej švajčiarskej súťaže NLA Fribourg-Gottéron, s ktorým sa bleaí stretli pred dvomi rokmi v základnej skupine Champions Hockey League (2:5, 4:6). V závislosti od výsledkov prvého hracieho dňa budeme na druhý deň v nedeľu 27. augusta hrať proti jednému z dvojice Straubing Tigers (tohtoročný účastník hokejovej ligy majstrov) alebo domácemu hostiteľovi HC Bolzano Foxes (finalista vlaňajšieho play off ICE HL).

V záverečnej fáze prípravy na Slovan čaká vždy zaujímavá konfrontácia so zástupcom českej najvyššej súťaže. Po niekoľkých rokoch si Slovan zmeria sily s HC Kometa Brno. Za Kometu hrajú Ďaloga, Cingel, Marcinko, Pospíšil, Kollár. Zápas je na programe  vo štvrtok 31. augusta o 18:00 h. Odveta v brnenskej Winning Group Arene je na programe presne o týždeň 7. septembra.

Krátko pred začiatkom extraligovej sezóny chce klub usporiadať aj podujatie pre všetkých fanúšikov „Deň so Slovanom“, ktorého súčasťou by mal byť otvorený tréning, tlačová konferencia s fanúšikmi a autogramiáda s celým kádrom. Konkrétny dátum podujatia bude upresnený začiatkom leta. Uvádza sa v komuniké Slovana.

Pridaj komentár