Juniorky šieste na turnaji v Slanom (FOTO+VIDEO)

Juniorské družstvo futbalistiek Slovana Bratislava sa už tretíkrát v rade predstavilo na každoročne sa konajúcom medzinárodnom turnaji hráčok do 18 rokov WFC Cup (5.–7. augusta) v českom meste Slaný. Belasé v kvalitnej konkurencii klubov z Česka, Nemecka a Poľska obsadili 5. miesto. Jednotlivé stretnutia pozostávali zo 60 minút.

Slovanistky sa na podujatí predstavili s mladým tímom, keď viacero hráčok malo ešte len 14 rokov. Napriek tomu však rozhodne neboli len do počtu. V skupine B postupne prehrali s nemeckým Güterslohom 1:4, po hetriku Veroniky Jančovej triumfovali nad českou Duklou Praha 3:1 a podľahli českému Slovácku 0:2. V súboji o konečné 5. miesto nestačili na poľské Górzno 1:2. Zverenkyne trénera Martina Masaryka síce v druhom polčase duelu s Poľkami gólom Patrície Gašparovičovej vyrovnali na 1:1, no pár minút pred koncom stretnutia inkasovali rozhodujúci úder. Na 5. ročníku WFC Cupu tak obsadili celkovú 6. priečku.

V príprave na novú sezónu zároveň pokračovali aj ženy, ktoré na domácom ihrisku pod Troma vežami, aj kvôli viacerým svojim nepremeneným gólovým šanciam, podľahli účastníkovi druhej rakúskej ligy Erlaa Viedeň 1:2. O jediný belasý gól sa postarala Alexandra Tóthová.

Gól Slovana: P. Gašparovičová

Konečné poradie turnaja: 1. Sparta, 2. Gütersloh, 3. Slovácko, 4. Slavia, 5. Górzno, 6. SLOVAN, 7. Norimberg, 8. Dukla Praha.

Autor článku: Miroslav Vraník