Keď nie je ovca celá ani Vlk sýty, michalovský tréner perlil (FOTO)

Areál michalovského futbalového štadióna nám vizuálne pripomínal ten zlatomoravský. Nováčik má na svoje pomery naozaj skvostný stánok. Malý, ale útulný. Zažiť atmosféru na tomto mestskom štadióne bola jednou z vecí, pre ktoré sme na východ vycestovali. Zvedavosť a následných deväťdesiat minút však prekonali všetky naše očakávania.

Začiatok bol hodný prejavu úcty k súperovi a ich fanúšikom, ktorým miestny moderátor priamo na trávniku poďakoval, že zápas bojkotujú, čím dali možnosť zakúpiť si lístky do tohto sektoru domácim. Či bolo toto poďakovanie ironické posúdiť nevieme. Ale vieme to, že na zápase  bolo podľa oficiálnych údajov prítomných 4575 divákov. Kapacita štadióna je pritom 4400. Ako sa toto domácim podarilo nevedno, v každom prípade by si toto know-how mali dať patentovať. Pochváliť musíme krásny predzápasový chorál, ktorým sa moderátor Štefan Czetö, mimochodom toho času vykonávajúci medzi inými funkciu delegáta a pozorovateľa rozhodcov v rámci SFZ, snažil rozospievať plné tribúny. Nevyšlo to celkom podľa predstáv, ale pri predstave, že by sa do hlasiviek oprel každý jeden fanúšik, behal mráz po chrbte.

Samotný zápas ukázal, že nováčik má pred sebou ešte veľa práce. Vo všetkých smeroch. Chýba mu zdravé sebavedomie, kultúra, ale hlavne pokora. Naša redakcia mala na zápase priame zastúpenie a keďže sa nedalo všimnúť, že redaktor má na sebe mikinu s logom SlovanPositive, stal sa postupne terčom všakovakých urážok od výmyslu sveta. Po góle na 2:1 v prospech Slovana už nebolo ďaleko k fyzickej konfrontácii, preto sme rýchlo opustili sektor press zóny a zašili sa v priestoroch miestnosti pre novinárov. Tú po krátkej chvíli navštívil tréner Slovana Nikki Papavasiliou, s ktorým sme spoločne čakali na trénera domácich a niektorých novinárov. Po desiatich minútach si usmiaty tréner doprial dúšok víťaznej cigarety, tréner MFK totiž stále nechodil. Po ďalších desiatich minútach sme si išli trénera Šturmu vypýtať na tlačovku osobne, poslušne išiel za nami, ale opäť sa stratil. Našli sme ho v kancelárii, ako pozerá do stropu. Tretí pokus sme už zvládli a hoci nechtiac, dostavil sa na tlačovku spoločne s ďalšími kolegami novinármi.

Kvôli udržaniu krvného tlaku sme však jeho následné slová vyhodnotili tak, že sme ich radšej nemali počuť. František Šturma totiž prehru svojho tému zvalil… no hádajte na koho. Pravdou je, že hlavný rozhodca Mário Vlk zápas nezvládol. Po zaslúženej žltej karte pre Gonzaleza sa zdalo, že zápas má pevne v rukách. Mimochodom, mladý Argentínčan pôsobil v tomto zápase veľmi nervózne, a po polčase ho cyperský tréner v službách Slovana prozreteľne vymenil za Štefánika. Prišla však gigantická hrúbka, keď odpískal ofsajd Vittekovi po malej domov. Od tohto momentu, ktorý stál Slovan úvodný gól, kopil jednu chybu za druhou. Groteskne vyzerala situácia z druhého polčasu, kedy Milinkovič po súboji s domácim hráčom a následnom jasnom faule spadol, arbiter však ukázal pokynom srbskému záložníkovi aby vstal a hral ďalej. Marko však v domnení, že sa bude pískať, chytil loptu do rúk, hodil ju na miesto priestupku a následne aj smerom k rozhodcovi. Pri rýchlom návrate do defenzívy navyše do rozhodcu strčil. Jasná žltá karta. Namiesto toho sa však Vlk iba usmial a evidentne v tej chvíli nevedel, čo má robiť. Okrem toho prísne potrestal žltým napomenutím Salátu a neodpískal jasný faul na Priskina, pred ktorým si maďarský legionár obhodil obrancu domácich a mal kopu času odcentrovať, alebo postupovať ďalej. Po jasnom podrazení sa však kopalo od bránky domácich.

Takže áno. Rozhodcovia zápas nezvládli. Ale ak má byť niekto poškodený, tak určite Slovan. „Inkasovali sme z nešťastnej penalty, keď lopta skočila Vernonovi na ruku a rozhodca z toho hneď urobil penaltu,“ vyznal sa zo svojej krivdy domáci tréner. Nuž, pánovi Šturmovi asi nepovedali, že takéto penalty sa pískajú aj v piatej lige, aj Lige majstrov. Vo svojich výrokoch však šokoval aj ďalej: „Dnešný duel ovplyvnili rozhodcovia, pretože od prvých minút to držali vo svojich rukách a som z toho veľmi smutný. Je to mafia, toto už nie je možné. Akýkoľvek kontakt bol pískaný proti nám, som z toho poriadne rozladený.“ Čo dodať? Ak ste zápas videli na vlastné oči, alebo v TV, urobte si názor sami. Kormidelník Zemplína ešte nezabudol dodať, že výsledok bol dopredu daný, jeho hráči totiž boli v určitých chvíľach vyrovnaného zápasu lepší. Zrejme však hodnotil nejaký iný. Slovan bol totiž o triedu lepší a od pohromy zachránil domácich skvelými zákrokmi Kelemen. Namiesto 0:4 tak v závere MFK so šťastím vyrovnal, napokon však športová spravodlivosť ukázala na stranu lepšieho.

Názory fanúšikov Zemplína sme zachytli aj v komentároch zápasu na sociálnej sieti a tie iba potvrdzujú náš názor. „Šturma zhodnotil zápas v TV absolútne zaujato. Neviem, ktorý zápas sledoval. Však Slovan bol o triedu lepší. (A to fandím Zemplínu a Slovan je môj neobľúbený klub),“  napísal Attila, ktorého slová potvrdzujú aj ďalší.

Čo nám teda zápas na pôde nováčika ukázal? Predovšetkým to, že Slovan ide dobrou cestou. A nemôžeme nespomenúť ani to, že po zmene trénera idú aj hráči ako Peltier či Kubík s formou hore. Nie je to ešte ono, ale posun je badateľný. Cypersko – grécka spolupráca teda zatiaľ prináša svoje ovocie.

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“207″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“MICH_SBA“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

Pridaj komentár