Preview: HK Dinamo Riga – HC Slovan Bratislava

Po prehre na ľade Jokeritu 1:4, odohrá Slovan svoj druhý zápas na krátkom tripe. Súperom belasých bude o 18.30 Dinamo Riga. Tentokrát v modernej Riga Arene, kde si obaja súperi zopakujú vzájomný zápas z pondelka. „Každý tréner sa bude snažiť použiť poznatky z pondelkového stretnutia. Zápas sa hrá v obrátenom garde, určite má Miloš Říha pripravenú úspešnú taktiku. Môže vyhrať ktokoľvek, nevidím v tomto zápase výhodu ani pre jedného zo súperov, „ načal svoje úvahy pred zápasom Michal Hreus. „Slovan má dve tváre, ako náhle sa mu podarí dať gól, je schopný pridať ďalší. Z hráčov spadne tlak, dokážu sa vybičovať k výborným výkonom. To je taká základná črta tejto sezóny. Prvý gól bude veľmi dôležitý pre Slovan, aby sa nedostal do kŕču. Vonku sa mu darí, má vhodné typy brejkových hráčov, ktorí vedia využiť chybu domáceho mužstva“, myslí si Hreus. Slovan súperí s Rigou o priamy postup do play-off, preto aj tento duel bude mať prívlastok šesťbodový.

table

HK Dinamo Riga

Hokejisti Dinama Riga sa na domácom ľade trápia, dokázali na ňom vyhrať iba raz, keď v prvom vystúpení pokorili Kazaň 3:1. Naposledy neuspeli s Medveščakom Záhreb, ktorému podľahli tesne 1:2. Zápas proti Slovanu bude mať iný náboj, Fín na lavičke  domácich Karri Heikkilu si je toho vedomý. V stretnutí s Medveščakom  inkasoval vyšší trest v hre Krisjanis Redhlis, proti Slovanu by mal v zápase chýbať.  V ostatných dvoch zápasoch hájil bránku Rigy Eriksson Joacim, či dostane priestor aj do tretice rozhodne tréner. 

riga

HC Slovan

Slovan doplatil v Jokerite na slabšiu prvú tretinu, v ktorej dvakrát inkasoval. Tieto dva góly boli kľúčové, aj keď belasí od druhej časti hru vyrovnali, herne mali dokonca navrch, v koncovke sa trápil. Kašpar z presilovky vykresal iskierku nádeje, ale domáci dvoma gólmi v závere  zápas rozhodli. Barry Brust prvýkrát v súťažnom zápase v KHL prehral. Rovnako to bola prvá prehra Slovana v tejto sezóne na ihriskách súperov. Ak Slovan zopakuje výkon z poslednej tretiny, aký predviedol v Helsinkách, nemusí byť proti Rige bez šance. Potrebuje však zlepšiť efektivitu v zakončení.

Slovan v tomto zložení:

Garnett (Brust) – Barker, Novák – Starosta, Švarný – Mihalik, Sersen –Luža , Kašpar, Nedorost, Bartovič, Jeglič, Tičar, Šťastný, Nagy, Surový, Miklík, Skalický, Viedenský, Lušňák.

Zápas môžete od 18.25 sledovať na Sport 2.

Reč čísel:

HK Dinamo Riga

Počet bodov: 15 b

Celkové skóre: 25:30

Bilancia doma: 1-0-1-2 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 1-0-1-3 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 4 góly   Mikelis Redlihs

Najlepší nahrávač: 5 asistencii Kundrátek Tomáš

Najlepší hráč: 7 bodov Tim Sestito a Mikelis Redlihs

Najvyťažovanejší hráč: 22:37 minút Kundrátek Tomáš

Najtrestanejší hráč: 37 minút Redlihs Krisjanis

Celkový počet trestných minút: 120 minút

Úspešnosť brankárov: 91.1% Sedlacek Jakub, 93,2%  Eriksson Joacim

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 15.8% / 78.4%

Zranený hráč: Felix Schütz

HC Slovan Bratislava

Počet bodov: 17b

Celkové skóre: 29:27

Bilancia vonku : 2-1-0-1 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 0-2-1-1 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 5 góly Lukáš Kašpar

Najlepší nahrávač: 8 asistencií Cam Barker

Najlepší hráč: 11 bodov Cam Barker a Lukáš Kašpar

Najvyťažovanejší hráč: 20:28 minút Cam Barker

Najtrestanejší hráč: 29 minút Andrej Šťastný

Celkový počet trestných minút: 158 minút

Úspešnosť brankárov: 90,4% Barry Brust, 91,3% Michael Garnett

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 11,6% / 88.9%

Zranení hráči:  Juraj Valach, Dávid Skokan, Lukáš Kozák

Pridaj komentár