Smolná prehra pred vďačným publikom (VIDEO)

Slovanu vyšiel úvod zápasu, keď po peknej akcii, ktorú začal Božikov, pokračoval Rabiu, aby na konci bol Šporar skončil vedúcim gólom slovinského kaniera. Slovan kontroloval hru v strede Portugalčan Moutiho nebezečne strieľal z uhla. Greif bol pripravený. Prvé dejstvo uzavreli slovanisti rýchlym protiútokom, Šporar dal spätnú prihrávku Holmanovi, ten mieril z dobrej pozície nad bránu.

Hostia po prestávke vystriedali Cutroneho za Traorého. Ten oživil hru súpera, keď vymslel akciu na konci ktorej bol Vinagre, jeho pokus zblízka Greif chytil. V 53. min vysunul Holman vľavo Šporara, ten sa zbavil obrancu a vystrelil prudko k bližšej žrdi, Rui Patrício stihol vyraziť. O päť minút prišiel nešťastný okamih, Saiss vystrelil zo strednej vzdialenosti, lopta ešte bola tečovaná a zapadla k ľavej žrdi 1:1. V 64. min v pokutovom územení Vernon nedovoelne bránil dobre hrajúceho Traorého, po jeho zákroku zahrávali hostia pokutový kop. Jiménez ho premenil 1:2. Belasí sa nevzdávali, v 70. min im vyšiel brejk, keď Moha vysunul Šporara, ten tiesnený trafil do vybiehajúceho brankára. V samom závere sa Slovanu vyrovnať nepodarilo, po prvýkrát v súťažnom zápase prehral na Tehelnom poli.

ŠK Slovan Bratislava – Wolverhampton Wanderers FC 1:2 (1:0)

Góly: 11. Šporar – 58. Saiss, 64. Jiménez (z 11 m)

Žlté karty: Holman, Vernon, Rabiu, Medveděv – Jota, Jimenez

Červená karta: Jota po druhej žltej

Rozhodovali: Aranovskij – Šlončak, Skrypka (všetci Ukrajina)

Diváci : 20 333

Slovan: Greif – Medveděv, Abena, Božikov, Vernon – de Kamps, Rabiu (81. Čavrič) – Daniel (66. Ratao), Holman (57. Ljubičič), Moha – Šporar

Wolverhampton: Rui Patrício – Kilman, Coady, Boly – Saiss (76. Dendoncker) – Doherty, Gibss-White (58. Diogo Jota), Moutinho, Rúben Vinagre – Cutrone (46. Traoré), Jiménez