Lokomotiv doma nezaváhal, Slovan s druhou prehrou

Lokomotiv Jaroslavľ – HC Slovan Bratislava 5:1 (3:1,1:0, 1:0)

Góly:  3. Kontiola (Talbot, Kronwall), 17.Kartajev, 17. Kontiola, 34. Korškov (Koledov), 46. Lugin (Apalkov)  – 6. Skalický (Taimi, Buchtele)

Lokomotiv Jaroslavľ: Sudnicin (Murygin) – Kronwall, Nakládal, Rafikov, Čerepanov, Ljubuškin, D. Osipov, Koledov, Afanasjev – Talbot, Kontiola, Kozun – Polunin, Kraskovskij, Korškov – Lugin, Apalkov, Averin – Iljenko, Kartajev, Mosaljov.

HC Slovan Bratislava: Mazanec (Štěpánek) – Barker, Ebert, Švarný  Taimi, Bačík, T. Voráček, Hedera, Černý – Kašpar, Viedenský, Řepík – Smoleňák, Co. Genoway, Buchtele – Hrnka, J. Mikúš, Skalický – M. Sloboda, Sádecký, Hecl.

Rozhodca: Jevgenij Gamalej, Anton Gofman – Nikita Novikov, Maxim Stroganov. Oslabenia 0:0, Presilovky 1:0, Vylúčenia 5:7

Domáci začili tlakom, tí pri Švarného vylúčení Kontiolom otvorili skóre. Belasí odpovedali v hre 4v4, keď Taimi perfektne uvoľnil Skalického, ktorý vyrovnal. Vzápätí belasí prežili oslabenie, aby sa vylúčený Řepík dostal do nájazdu, Sudnicin svoj tím podržal.Hra sa kúskovala častými vylúčeniami, Slovan ubránil ďalšiu presilovku Jaroslavľu. V 14.minúte si prvú presilovku zahral Slovan. Ten ju vôbec nehral zle, ale Buchtele ani Řepík neskórovali. Lokomotiv hneď po presilovke zvýšil dvoma rýchlymi gólmi na 3:1.

Druhú časť Lokomotiv uzamkol Slovan. Ten sa osmelil a Buchtele mohol znížiť. Domáci boli aktívni, za čo si vybojovali dve presilovky, Mazanec bol v pozornosti, neinkasoval. Nestačil na Korškovovu strelu, ktorý zvýšil na 4:1. Belasí mohli znížiť v presilovke, Švarný ani Smoleňák úspešní neboli.

V tretej tretine Jaroslavľ kontroloval vývoj zápasu, aby piaty gól pridal Lugin. V polovici záverečnej časti belasí nevyužili presilovku. Zápas sa dohrával, v závere sa strhla šarvátka do ktorej sa zapojil Mikúš a Skalický. V oslabení mohol Kašpar znížiť, ale Sudnicin kryl jeho pokus.