Moskvu čaká ďalšie kolo rokovaní, výnimka pre Slovan však nie je rozhodujúca

Veci okolo hokejového Slovana sa opäť pohli. Nejedná sa o radikálny krok vpred, aj keď správy z Ruska na prvý pohľad sľubujú optimizmus. Nie je však všetko také ružové, ako sa zdá. „Zatiaľ sme písomne nič nedostali,“ reagoval na našu otázku marketingový riaditeľ Slovana Milan Vajda. Slovan totiž údajne dostal výnimku, podľa ktorej exkluzívna zmluva Chevroletu a Megafonu s KHL nebude pre neho platiť. Mohol by tým pádom počítať s peniazmi od lokálnych reklamných partnerov v oblasti automobilového priemyslu a mobilnej komunikácie.  Doteraz nemohol so sponzorstvom od slovenských automobiliek a mobilných operátorov počítať. Milan Vajda však  prílišný optimizmus v tomto smere tlmí: „Udelenie tejto výnimky žiaľ nie je rozhodujúcim krokom na to, aby sme zotrvali v KHL. Je to len malá pomoc. Také veľké peniaze od týchto firiem sa v tejto oblasti na Slovensku nezarábajú. Je to naozaj iba malá pomoc pre nás. Samozrejme je to na druhej strane dobrá správa, môžeme napríklad zapracovať na autách pre hráčov, najmä pri zahraničných posilách sú takéto veci súčasťou zmluvy. Pokiaľ ide o mobilného operátora, to ešte uvidíme,“ pokračoval Vajda. Vzápätí však priznal, že prvé rokovania nedopadli práve najlepšie: „Prvé kolo rokovaní dopadlo nulovo. Ani jeden z operátorov nemal záujem. jeden má futbal, druhý hokejovú reprezentáciu a tretí sa v oblasti športu neplánuje angažovať. Navyše majú všetci marketingové rozpočty schválené. Ale aj keby nemali, z týchto peňazí by sa nedali doplniť chýbajúce peniaze pre Slovan, toľko ich jednoducho v tomto segmente nie je.“

Marketingového riaditeľa Slovana sme zastihli tesne pred odletom. Dobrou správou, ktorá fanúšikom prináša ako taký optimizmus do krvi je, že cieľovou destináciou letu je Moskva. A to môže znamenať iba jedno. „V stredu je na programe celoročný marketingový výročný seminár, ktorého sa zúčastnia všetci marketingoví riaditelia klubov KHL. Je dosť možné, že sa dozvieme aj oficiálne o udelení spomenutej výnimky. V Moskve však zostávame spolu s GM Marošom Krajčim a výkonným riaditeľom pre KHL Alexejom Jaškinom aj ďalšie dni, keďže nás čakajú ďalšie rokovania s potencionálnymi partnermi a to je podstatne dôležitejšie, ako to dopadne. Slovan budeme zastupovať aj na záverečnom ceremoniáli, ktorý je naplánovaný na tieto dni. Chceme sa ho zúčastniť už len preto, aby sme nepálili mosty a udržali klub v tejto spoločnosti,“ dodal na záver Milan Vajda.

My samozrejme budeme celú situáciu monitorovať a výsledok rokovaní v Moskve vám oznámime v pondelok. Veríme, že bude pozitívny.

One thought on “Moskvu čaká ďalšie kolo rokovaní, výnimka pre Slovan však nie je rozhodujúca

Pridaj komentár