Musíme hrať rozumne a na výsledok, hovorí Vladimír Weiss. st.

Po vypadnutí z Ligy majstrov, kde Slovan iba tesne prehral s Young Boys Bern, čaká na belasých prvý zápas v Európskej ligy proti Lincoln Red Imps na pôde gibraltárskeho majstra. Úvodný výkop je o 18:00.

Na Gibraltári panuje v tomto období roka horúce, slnečné počasie. Na miestnom Victoria Stadium je položená umelá tráva. Hlavný tréner Vladimír Weiss st. sa na tomto štadióne predstavil v októbri 2019, keď viedol Gruzínsko, ktoré vtedy na Gibraltári v kvalifikačnom stretnutí vyhralo 3:2. Druhý gól Gruzíncov strelil náš súčasný hráč Jaba Kankava.

„V kádri Lincolnu je sedem hráčov, ktorí vtedy pôsobili v gibraltárskej reprezentácii, takže mne súper neznámy nie je. Dobre poznáme tých hráčov, vieme, akým štýlom hrajú, a určite nechajú na ihrisku srdce. Vieme, že doma vyhrali 5:0 nad luxemburským majstrom a odohrali vyrovnanú partiu s Klužom, keď mali vonku za stavu 0:0 dve čisté gólové šance. Musíme byť obozretní a hrať rozumne,“ vyhlásil pre klubový web Vladimír Weiss st.

Okrem dlhodobých maródov Dávida Holmana a Lucasa Lovata necestovali s tímom ešte dvaja hráči. „Necestovali s nami Jurij Medveděv a Aleksandar Čavrič, obaja majú natiahnuté svaly, takže nie sú k dispozícii,“ povedal tréner belasých.

Dá sa povedať, že netradične začíname v pohárovej Európe vonku. Naposledy sme v euróspkom dvojzápase začínali na ihrisku súpera ešte v sezóne 2018/19. „Prvý zápas vonku môže priniesť relatívnu výhodu v tom, že viete, čo vás čaká doma, a viete, aký máte výsledok. Na druhej strane, góly zvonku sa už nepočítajú. Musíme hrať rozumne a na výsledok, aby sme boli následne doma úspešní,“ vyjadril sa Vladimír Weiss st., ktorý by s tímom rád nadviazal aj na druhý polčas z Bernu. „Musíme hráčov pripraviť tak ako na druhý polčas v Berne, kde nechali dušu a ukázali kvalitu. Zajtra to bude potrebné od prvej minúty, pretože domáci budú hrať ako o život. Pre nich je to životná šanca, pre nás dá sa povedať povinnosť. Potrebujeme kvalitný výkon plný emócie, hrať aktívne, byť efektívni vpredu a bezchybní vzadu. Majú výborné štandardné situácie, na ktoré si musíme dávať pozor,“ uzavrel tréner belasých.

Za kabínu dostal slovo Vladimír Weiss ml., autor víťazného gólu z víkendového merania síl s Trenčínom. „Nečaká nás žiadna prechádzka, súper je v tejto fáze súťaže z určitého dôvodu. Musíme sa na nich dobre pripraviť, hrať zodpovedne a nič nepodceniť. Verím, že to zvládneme a vytvoríme si dobrú pozíciu do odvety. Podmienky sú pre oboch rovnaké, takže sa musíme pozerať hlavne sami na seba, na našu hru. Ak budeme zodpovední, môžeme prejaviť a ukázať našu kvalitu,“ povedal Vladimír Weiss ml.

Pridaj komentár