Najlepší týždeň pod Weissom

Po niekoľkých výsledkovo (FC Kodaň, Žilina) aj herne (Ružomberok) nevydarených vystúpeniach čakali na mužstvo trénera Weissa ďalšie 3 zápasy v priebehu ôsmich dní.

DOMINANTNÝ POLČAS A DÔLEŽITÉ VÍŤAZSTVO

„BUĎ SOM JA SLABÝ TRÉNER ALEBO SÚ ONI SLABÍ HRÁČI,“ POVEDAL TRÉNER VLADIMÍR WEISS NA TLAČOVKE PO NEVYDARENOM ZÁPASE S RUŽOMBERKOM

Mužstvo bolo pod tlakom a cestovalo do Senice, ktorá dovtedy patrila medzi najväčšie prekvapenia súťaže. Do zostavy sa po zranení vrátil kapitán Bozhikov, pravý obranca Medveděv a dôveru dostal po dlhšom čase aj ofenzívny Dražič.

Slovan začal veľmi aktívne, už v 2. minúte si na center De Marca nabehol Dražič a loptu usmernil k ľavej žrdi (0:1). V 26. minúte vystihol Adler zlú rozohrávku domácich vysunul Mráza, ktorý zoči-voči brankárovi nezaváhal(0:2). O 9 minút urobila obrana Senice ďalšiu chybu v rozohrávke a po centri Medveděva dal Mráz svoj druhý gól v zápase (0:3).

Belasí sa v druhom polčase stiahli viac do defenzívy a viacmenej bez problémov kontrolovali priebeh zápasu. Ďalšie góly mohli pridať Adler a striedajúci Henty.

FK SENICA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:3 (0:3) Góly: 2 Dražič, 26. a 35. Mráz.

Slovan: Chovan – Medveděv, Kashia (90. Mustafič), Bozhikov, De Marco – Kankava (68. Lichý), de Kamps – Dražič (81. Hrnčár), Adler, Green (81. Rabiu) – Mráz (68. Henty)

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana):

„Toto víťazstvo sme po nie dobrých výsledkoch potrebovali ako soľ. Prvý polčas sme hrali dobre, aktívne smerom dopredu, to, čo sme chceli aj v Ružomberku, ale dnes sme mali diametrálne lepší pohyb. Súper sa snažil, no dali sme rýchly gól, po ich chybe druhý gól. Aj po mojich emóciách som mal s tímom rozhovor, hráči pochopili, že musia stále podávať kvalitné výkony, a my ako tréneri sme tu na to, aby sme ich pripravili čo najlepšie,” povedal pre tréner Slovana pre klubový web.

CENNÝ BOD Z „HROBKY“

Na druhý zápas v skupine Európskej konferenčnej ligy cestoval Slovan do Solúnu. PAOK, ktorý hráva svoje domáce zápasy na štadióne Toumba (Hrobka) bol jednoznačným favoritom duelu. Tréner Weiss dal od začiatku dôveru deviatim hráčom zo zápasu proti Senici. Vykartovaného De Marca nahradil Pauschek a miesto Mráza nastúpil od začiatku Henty.

Belasí hrali od začiatku aktívne, dobrým pohybom a vysokým napádaním sa snažil vyrovnať domácemu mužstvu. V 9. minúte však zbytočne fauloval od začiatku veľmi zle hrajúci de Kamps. Po následnej štandardnej situácii dovolil nedôrazne brániaci Pauschek odcentrovať Taylorovi, ktorý našiel v päťke úplne voľného Akpoma a ten hlavičkou skóroval(1:0). Slovanu sa podarilo rýchlo odpovedať. V 14. minúte sa Henty individuálne presadil na hranici šestnástky, jeho strelu síce brankár dokázal vyraziť, ale z dorážky pohotovo vyrovnal Green(1:1). De Kampsa, ktorý prehrával dôležité osobné súboje a hrozilo mu vylúčenie sa tréner Weiss rozhodol stiahnuť z ihriska už v 33. minúte a nahradil ho Agbo. Belasí hrali naďalej aktívne a do vedenia mohli ísť po šanciach Hentyho a Dražiča.

„HENTY BOL NAJLEPŠÍ HRÁČ ZÁPASU, HRAL VÝBORNE. JE TO HRÁČ MEDZINÁRODNEJ ÚROVNE“ POVEDAL TRÉNER WEISS V POZÁPASOVOM ROZHOVORE PRE RTVS

V druhom polčase Slovan vďaka výbornej defenzíve PAOK prakticky do ničoho nepustil a viackrát zahrozil z brejkov, ktoré však nedokázal dotiahnuť do úspešného konca. V závere mohol rozhodnúť striedajúci Mráz. Po nahrávke Čavriča si však na hranici šestnástky zle prebral loptu a z dobrej pozície nakoniec vôbec nezakončil.

PAOK – ŠK Slovan 1:1 (1:1) Góly: 9. Akpom – 15. Green

Slovan: Chovan – Medveděv (83. Abena), Kashia, Bozhikov, Pauschek – Dražič (70. Zmrhal), De Kamps (33. Agbo), Kankava, Green (82. Čavrič) – Adler (70. Mráz), Henty

„Hráči si na tejto úrovni uvedomia, čo musia pre futbal robiť, a že to vedia, a majú na to, aby hrali s dobrými súpermi. Toto je pre mňa ako trénera a pre klub dôležité.Dnes sme ukázali dobrú hru, dobrú organizáciu aj individuálne výkony, ako kolektív sme nemali slabé miesto. Na tomto princípe chceme stavať. Viem, čo môžem od tohto tímu očakávať, a ako som povedal, verím, že v lete bude toto mužstvo ešte lepšie. Tieto zápasy nám veľa dajú a verím, že sme v skupine ešte nepovedali posledné slovo.V mužstve som chcel mať vždy dobrý balans, v lete preto prišli Jaba Kankava či Guram Kashia do defenzívy, kde sme sa museli posilniť. Káder je dostatočne široký, a ja na hráčov budem vždy kritický, aby zo seba vydali ešte viac, a aby sa zlepšovali. Je to moja práca. Len dobrou robotou, dobrým vzťahom s hráčmi a vedením môžete niečo dosiahnuť,“ zhodnotil pre klubový web tréner belasých.

5 GÓLOV PRED DERBY

Slovan čakal v 10. kole Fortuna ligy súboj proti poslednému Pohroniu. Pred reprezentačnou prestávkou sa Vladimír Weiss rozhodol urobiť v zostave až 9 zmien.

Zápas začal vo vlažnom tempe s veľa nepresnosťami a na domácich bolo vidieť menšiu zohratosť. Prvú šancu mal Mráz a po rohu mohol skórovať aj Križan. Skóre zápasu otvoril v 24. minúte po spolupráci so Zmrhalom Mráz (1:0). Slabšiu pasáž domácich využilo Pohronie na vyrovnanie. Center Badola si do vlastnej siete zrazil po nedorozumení s Abenom Križan (1:1). V závere polčasu Slovan dvoma zlepenými gólmi praktický rozhodol zápas. Druhý gól dal hlavou v 40. minúte De Marco (2:1) a o 2 minúty sa odrazená lopta po rohu dostala k Hentymu a ten bombou pod brvno zvýšil pridal tretí gól (3:1).

„TOTO JE JEDEN Z TÝCH ZÁPASOV, V KTORÝCH MUSÍME HRAŤ LEPŠIE, AJ KEĎ SME VYHRALI 5:1“ POVEDAL TRÉNER SLOVANA WEISS PO ZÁPASE PRE KLUBOVÚ STRÁNKU

Po prestávke Slovan pridal štvrtý gól, keď sa k tečovanej strele Hentyho dostal Zmrhal a pred brankárom hostí Hrdličkom nezaváhal (4:1). V 67. minút pridal Slovan piaty gól, keď si center Zmrhala z ľavej strany zrazil do vlastnej brány Čmovs (5:1). V závere zápasu mohli hostia znížiť a dve dobré príležitosti zahodil aj domáci Adler.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – FK POHRONIE 5:1 (3:1) Góly: 24. Mráz, 40. De Marco, 42. Henty, 54. Zmrhal, 67. Čmovš (vlastný) – 34. Križan (vlastný)

Slovan: Šulla – Medveděv (46. Hrnčár), Križan (76. Vojtko), Abena, De Marco – Čavrič (77. Adler), Agbo (76. De Kamps), Rabiu, Zmrhal – Henty, Mráz (80. Dražič)

„Cez polčas som musel zvýšiť hlas, pretože sme nehrali, čo sme si povedali, resp. to, čo sme chceli. Na novom trávniku sme chceli hrať rýchlejšie, no v úvodných 20 minútach sme začali veľmi zle.Nastúpilo viacero nových hráčov, nikdy nie je jednoduché dať tímu v priebehu 2-3 dní hernú tvár. Už sa však opakujem, že vždy budem kritickejší, aby sa hráči posúvali dopredu. Toto je jeden z tých zápasov, v ktorých musíme hrať lepšie, aj keď sme vyhrali 5:1. S výsledkom som spokojný, s hrou nie až tak, ako by sme chceli,“ uviedol pre klubový web.